X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Rosja zagraża bezpieczeństwu energetycznemu Europy?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 17:45
Prezydenci Rosji Władimir Putin i Turcji Recep Tayyip Erdogan wzięli udział w uroczystości zakończenia budowy morskiego odcinka gazociągu TurkStream. Biegnie on z Rosji do Turcji po dnie Morza Czarnego.
Audio
  • Turk Stream i Nord Stream - kto zyska, kto straci? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pan demin/shutterstock.com

Tą nitką gaz z Rosji ma być dostarczany do Turcji, dalej już lądem do krajów południowej i południowo-wschodniej Europy. Inwestycja ma być gotowa w przyszłym roku. Długość morskiego odcinka gazociągu to 930 kilometrów. Jego łączna przepustowość to 31,5 miliarda metrów sześciennych rocznie.

Turk Stream wraz z gazociągiem Nord Stream, który biegnie z Rosji do Niemiec, dają Rosji możliwość ominięcia krajów takich jak Białoruś, Ukraina i Polska w konstrukcji sieci tranzytu gazu do Europy. Rosjanie mówią o dywersyfikacji, ale wielu europejskich specjalistów wskazuje na coraz większe uzależnianie się Europy od dostaw i tranzytu rosyjskiego gazu. Kto zyska i kto straci?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Wojciech Jakóbik (BiznesAlert.pl)
Data emisji: 20.10.2018
Godzina emisji: 17.37