X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy atak w Strasburgu był zamachem terrorystycznym?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 17:30
Trzy osoby zginęły, jedenaście zostało rannych w ataku terrorystycznym w Strasburgu. Stan sześciu rannych jest krytyczny. Francuska policja poszukuje sprawcy ataku.
Audio
  • Atak na jarmarku świątecznym w Strasburgu (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Francuski policjant zabezpieczający miejsce, w którym doszło do ataku.
Francuski policjant zabezpieczający miejsce, w którym doszło do ataku.Foto: Dupressoir Sophie/ABACA/PAP

Napastnik to dwudziestodziewięcioletni mężczyzna, urodzony w Strasburgu i tam mieszkający, który znany jest policji z udziału w licznych napadach na banki we Francji i w Niemczech. Figuruje także w kartotekach kontrwywiadu z powodu radykalizacji poglądów pod wpływem dżihadu. Minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner oświadczył, że miasto jest pod wzmocnioną kontrolą patroli policji i wojska. Odwołano wszystkie imprezy, by policjanci skierowani do pilnowania porządku mogli się skoncentrować na poszukiwaniach sprawcy. Szkoły, gimnazja i licea będą czynne, zamknięte są przedszkola i podstawówki.

Rząd wprowadził stan alarmu antyterrorystycznego. To najwyższy stopień pogotowia związanego z zagrożeniem terrorystycznym. Stwarza on możliwość wprowadzenia nadzwyczajnych środków, takich jak zamknięcie dróg, metra, uszczelnienie granic, a także nasilenia walki z zagrożeniem ze strony dronów i cyberataków.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że wśród poszkodowanych w ataku w Strasburgu jest obywatel naszego kraju. Wiadomość przekazały polskiemu ministerstwu władze francuskie. Rodzina rannego została objęta opieką konsularną.

W momencie ataku w Strasburgu przebywał również Ernest Zozuń, który mówił o obecnej sytuacji w mieście. Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Prowadzi: Ernest Zozuń
Data emisji: 12.12.2018 
Godzina emisji: 17.23

IAR/ml

Czytaj także

Relacje USA-Turcja. Co oznacza konflikt wizowy?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 18:00
Po tym, jak tureckie władze aresztowały jednego z lokalnych pracowników amerykańskiego konsulatu w Stambule, USA wstrzymały wydawanie większości wiz dla Turków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problemy Donalda Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 17:54
O spotkaniu Donalda Trumpa z Władimirem Putinem w Helsinkach mówi cały świat. Postawę prezydenta Stanów Zjednoczonych media oceniają jednak negatywnie.
rozwiń zwiń