X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdańszczanie oddają hołd Pawłowi Adamowiczowi

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 17:00
Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. O jego śmierci poinformowało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.
Audio
  • Grzegorz Armatowski z Radia Gdańsk o reakcjach gdańszczan na wieść o śmierci Pawła Adamowicza
  • Relacja Agnieszki Jasik z IAR sprzed szpitala UCK w Gdańsku o reakcjach dziennikarzy na informację o śmierci Pawła Adamowicza
Znicze przed Urzędem Miasta w Gdańsku
Znicze przed Urzędem Miasta w GdańskuFoto: PAP/Adam Warżawa

Wczoraj Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika w trakcie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Został kilkukrotnie ugodzony nożem. W nocy przeszedł pięciogodzinną operację w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Informację o śmierci Pawła Adamowicza przed godz. 15.00 przekazał personel medyczny szpitala. Flagi w mieście zostały opuszczone do połowy masztu, a w Urzędzie Miasta we wtorek rano zostanie wystawiona księga kondolencyjna, a przed budynkiem pojawiają się kwiaty i znicze.

W poniedziałek o godz. 18.00 na Długim Targu w Gdańsku odbędzie się demonstracja przeciwko nienawiści i przemocy, mieszkańcy spotkają się w ciszy.

W kościele św. Brygidy w Gdańsku odbyła się msza święta za duszę prezydenta Gdańska. Wychodzący ze świątyni ludzie nie chcieli rozmawiać z mediami, a część z nich płakała. Wśród modlących się obecni byli m.in. przedstawiciele Solidarności czy wojewoda pomorski Dariusz Drelich. O godz. 17.00 w Bazylice Mariackiej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku rozpocznie się kolejne nabożeństwo ekumeniczne, któremu przewodniczyć będzie metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

Gdańszczanie gromadzą się przed Urzędem Miasta, gdzie zapalają znicze, by oddać hołd tragicznie zmarłemu Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy Gdańska są przepełnieni żalem i są przerażeni tym, co się stało.

IAR/kg/kw

Czytaj także

Nie żyje Paweł Adamowicz. Lekarz: mimo wszelkich starań nie udało się go uratować

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 14:50
Śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza nie zapobiegły wysiłki personelu medycznego, powiedział doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa gdańskiej placówki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat polityki wyraża żal i wspomina Pawła Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 18:00
Przedstawiciele wszystkich stron sceny politycznej przekazują na Twitterze kondolencje rodzinie zmarłego prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz, zaatakowany wczoraj przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zmarł w szpitalu uniwersyteckim w Gdańsku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie Pawła Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 16:54
Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. O jego śmierci poinformowało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.
rozwiń zwiń