X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiany na granicy brytyjsko-irlandzkiej?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 17:32
Theresa May chce zmienić porozumienie wielkopiątkowe w taki sposób, aby na jego mocy Wielka Brytania i Irlandia zgodziły się na oddzielną umowę regulującą kwestię otwartej granicy między Irlandią a Irlandią Północną po brexicie.
Audio
  • Zmiany na granicy brytyjsko-irlandzkiej? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May
Premier Wielkiej Brytanii Theresa MayFoto: Shutterstock

To reakcja na fakt, że wielu parlamentarzystów z partii May głosowało przeciwko jej umowie w związku z mechanizmem tzw. backstopu – czyli tymczasowym pozostaniem Wielkiej Brytanii w unii celnej z UE po brexicie, co miało umożliwić uniknięcie powstania regularnej granicy między Irlandią a Irlandią Północną. Usunięcie z umowy zapisu o backstopie wymagałoby jednak negocjacji z UE i – przede wszystkim – zgody Irlandii.

Czy możliwe są renegocjacje porozumienia wielkopiątkowego, na mocy którego między Irlandią a Irlandią Północną zniknęła regularna granica? Powstały też instytucje zapewniające udział we władzy nad Irlandią Północną zarówno protestantom (brytyjskim lojalistom), jak i katolikom. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Prowadzi: Ernest Zozuń 
Gość: Wawrzyniec Konarski (Akademia Finansów i Biznesu – Vistula)
Data emisji: 22.01.2019 
Godzina emisji: 17.23

Czytaj także

Jaka będzie przyszłość relacji USA i Chin?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 17:30
– 1 marca mija okres przejściowy uzgodniony przez Donalda Trumpa i Xi Jinpinga. Wtedy zobaczymy, jakie są efekty rozmów między USA i Chinami. Prezydent Stanów Zjednoczonych na jednym ze swoich kont społecznościowych napisał, że rozmowy z Państwem Środka idą bardzo dobrze i to jest wszystko, co wiemy. Godzina prawdy, to jest północ czasy waszyngtońskiego 1 marca – powiedział socjolog i publicysta Radosław Pyffel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiana nastrojów we Francji?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 17:38
– Sam protest "żółtych kamizelek" narodził się spontanicznie w sposób niezorganizowany i bardzo szybko nabrał on impetu i powszechności – powiedział dr Tomasz Kowalczuk, politolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Brexit nie dojdzie do skutku?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 18:00
– Wydaje mi się, że Theresa May liczyła na to, że wydarzy się cud podczas ostatniego miesiąca, ale tak się nie stało. Porażka, którą odniosła wczoraj jest na poziomie historycznym – powiedział Michael Dembinski z Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej.
rozwiń zwiń