X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiana na szczycie władzy w Algierii

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 17:40
Prezydent Algierii Abdelaziz Buteflika nie będzie się ubiegał o piątą kadencję – poinformował w poniedziałek urząd prezydencki.
Audio
  • Jaka przyszłość czeka Algierię? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Prezydent Algierii Abdelaziz Buteflika
Prezydent Algierii Abdelaziz ButeflikaFoto: PAP/EPA/MOHAMED MESSARA

Ogłoszono też, że wybory prezydenckie, planowane na 18 kwietnia, zostaną przełożone na później. Zapowiedziano także przeprowadzenie reorganizacji rządu.

82-letni obecnie Buteflika sprawuje władzę od 1999 roku. Od ponad dwóch tygodni w Algierii dziesiątki tysięcy ludzi demonstrują, domagając się, by nie ubiegał się po raz kolejny o prezydenturę. Dla protestujących jest on uosobieniem skostniałego systemu politycznego, w którym wciąż dominują weterani zakończonej w 1962 roku partyzanckiej wojny z Francją o niepodległość.

Przeciwnicy Butefliki, który w niedzielę powrócił do Algierii z leczenia w Szwajcarii, podkreślali, że nie wierzą, by był on w stanie rządzić krajem. Prezydent rzadko pojawiał się publicznie od czasu, gdy w 2013 roku przeszedł udar. W Algierii mówi się coraz głośniej o zmianach ustrojowych i politycznych. Jakich? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Ernesta Zozunia z Grzegorzem Walińskim, byłym ambasadorem w państwach afrykańskich.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Ernest Zozuń 
Gość: Grzegorz Waliński (były ambasador w państwach afrykańskich)
Data emisji: 12.03.2019
Godzina emisji: 17.23

Czytaj także

Po co Chinom system kredytu socjalnego?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 17:40
W Pekinie rozpoczęła się doroczna sesja Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych, który jest chińskim odpowiednikiem parlamentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie są plany Emmanuela Macrona wobec Europy?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 17:30
W artykule opublikowanym w gazetach wszystkich krajów UE Macron przedstawia plan "europejskiego renesansu" i proponuje zwołanie konferencji w celu przedyskutowania politycznych zmian w Europie i rewizji traktatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka będzie Unia Europejska po brexicie?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 17:58
Unia Europejska jest gotowa ratyfikować umowę brexitową przed 29 marca – zapowiada Komisja Europejska. We wtorek projektem nowego porozumienia ze Wspólnotą ma się zająć brytyjski parlament. 
rozwiń zwiń