Wielki prezent dla Donalda Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 17:30
Po ponad 20 miesiącach prac, komisja prokuratora generalnego Roberta Millera nie znalazła dowodów na to, że sztab Donalda Trumpa uczestniczył w zmowie, lub koordynował działania z Rosją, by wpłynąć na wynik wyborów w 2016 roku.
Audio
  • Koniec dochodzenia komisji Millera (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: geralt/Pixabay

Donald Trump borykał się przez 22 miesiące z oskarżeniami o współpracę z Rosją. Mówił o polowaniu na czarownice i popadał w konflikty z mediami. Niewielu mu wierzyło, jednak obecnie sytuacja uległa zmianie.

– Trudno posądzać komisję Millera o sympatię wobec prezydenta Trumpa. Republikanie i Biały Dom konsekwentnie mówili, że jest ona naszpikowana Demokratami, którzy szukają "haków" na prezydenta. Teraz trzeba się będzie zastanowić, jak będzie wyglądała teraz amerykańska polityka. Demokraci pokładali wielkie nadzieje w tym, że Miller znajdzie dowody na spisek Trumpa z Rosjanami, że będzie uzasadnienie tej tezy, że niemożliwe jest, żeby Amerykanie wybrali kogoś takiego na prezydenta. Okazuje się, że to trwające 22 miesiące śledztwo, to para, która poszła w gwizdek – mówi Jakub Mielnik z tygodnika Wprost.

Czy Donald Trump wykorzysta obecną sytuację w trakcie zbliżającej się kampanii wyborczej? Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Marcin Pośpiech
Autor rozmowy: Michał Żakowski
Gość: Jakub Mielnik (dział zagraniczny tygodnika Wprost)
Data emisji: 25.03.2019
Godzina emisji: 17.19

ml

Czytaj także

Kto odpowiada za śmierć rosyjskich dziennikarzy w Afryce?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 17:15
Rosyjskie media podjęły dziennikarskie śledztwo w sprawie śmierci ekipy filmowej, zamordowanej w Republice Środkowoafrykańskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czemu służą chińskie inwestycje w Afryce?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 17:45
Chiński prezydent Xi Jinping ogłosił wielki program inwestycji w Afryce.
rozwiń zwiń