Zapraszamy do Trójki- popołudnie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2007 16:00
Tak jak w tamtą niedzielę- 26 lat temu- na ulicach Warszawy znów stanęły koksowniki. To jeden z elementów akcji pod hasłem "Młodzi Pamiętają". Przy koksownikach wspominany będzie stan wojenny. Co się będzie działo jeszcze? O tym w relacji naszego reportera.

Przedstawimy fragmenty koncertu zespołu Perfekt- koncertu wyjątkowego, bo granego w stanie wojennym w klubie studenckim "Stodoła". To wtedy publiczność zamiast właściwego tekstu, śpiewała "Chcemy bić ZOMO". O atmosferze tamtych dni opowiedzą m.in. Grzegorz Markowski i Zbigniew Hołdys.

Wraz z naszą reporterką będziemy na uroczystości podpisania Traktatu Lizbońskiego, a potem opowiemy o urokach stolicy Portugalii.

Zapraszam- Robert Kantereit

 

 

Czytaj także

IPN: rozpatrzyliśmy wszystkie wątki ws. "Wujka"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2009 07:55
28 lat po „Wujku” nadal toczą się sprawy sądowe ws. masakry: przeciw Czesławowi Kiszczakowi i prokuratorom wojskowym. IPN zapewnia, że wszystkie wątki sądowe dotyczące pacyfikacji kopalni Wujek zostały już rozpatrzone.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W grudniu 81' najważniejsze było uspokojenie nastrojów"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2009 17:37
Prymas Polski, kardynał Józef Glemp podkreśla, że o rocznicy wprowadzenia stanu wojennego należy pamiętać, ale także unikać podsycania do nienawiści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marsze i inscenizacje w rocznicę stanu wojennego

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2009 11:55
W związku z 28. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Stalowej Woli odbędzie się Marsz Milczenia. Organizuje go Międzyzakładowa Organizacja Związkowa Solidarności Huty Stalowa Wola i zarząd Regionu Związku "Ziemia Sandomierska".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chcemy bić ZOMO" - Kamil Wicik

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2008 18:15
Pomysł na powstanie tego reportażu wiąże się z pewną kasetą magnetofonową. To był rok 1982, klub Stodoła, ulica Baterego 10, Warszawa. Swój pierwszy koncert, po długiej przerwie spowodowanej stanem wojennym, zagrał zespół Perfect.
rozwiń zwiń