X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Ameryka ma problem z rosnącym antysemityzmem?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 17:45
Amerykański Kongres oddał hołd ofiarom Holocaustu. Ceremonia zorganizowana w ramach Narodowych Dni Pamięci odbyła się na waszyngtońskim Kapitolu. 
Audio
  • Sytuacja na linii USA-Izrael (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Dzień pamięci ofiar Holocaustu w USA
Dzień pamięci ofiar Holocaustu w USAFoto: PAP/EPA/ERIK S. LESSER

W podniosłej ceremonii wzięli udział członkowie Kongresu, przedstawiciele administracji i Białego Domu i organizacji żydowskich. Występując na uroczystości ambasador Izraela w Waszyngtonie Ron Dermer przestrzegał przed rosnącą falą antysemityzmu na świecie. Ostro skrytykował dziennik New York Times i inne media za przedstawianie Izraela jako źródło zła. 

Kilka dni temu w Kalifornii doszło do strzelaniny w synagodze. Amerykańska policja sklasyfikowała ten atak jako przestępstwo z nienawiści. Uzbrojony napastnik zastrzelił jedną osobę, a trzy ranił. Według świadków wznosił antysemickie okrzyki. Czy w Stanach Zjednoczonych rośnie niechęć do społeczności żydowskiej? 

– Ameryka ma problem, ale myślę, że z rosnącym nacjonalizmem. Tego dowodem był wiec nazistów w 2017 roku. To spotkało się z pewnego rodzaju przyzwoleniem ze strony prezydenta Donalda Trumpa. Powiedział o nich, że są "przyjemnymi, miłymi ludźmi" – wspomina Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego. 

Czy kolejne wybory prezydenckie mogą coś zmienić? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Piotr Łodej
Autor rozmowy: Michał Żakowski 
Gość: Artur Wróblewski (amerykanista, Uczelnia Łazarskiego)
Data emisji: 29.04.2019
Godzina emisji: 17.21

kw/IAR/gs

Czytaj także

Czy Kubę czekają wielkie zmiany?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 17:30
– Nowa konstytucja to potwierdzenie stanu faktycznego, ale i próba otwarcia się Kuby na kapitalizm w modelu chińskim – mówi Maciej Okraszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odbudujmy Notre Dame. Polskie Radio przyłącza się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 17:30
– Ta akcja już się rozwija i jest zbudowana na czymś, co cechuje Polaków, na wrażliwości. Stało się coś dramatycznego, jakby pękło serce Europy, chrześcijańskie serce Europy, ale nie tylko. Notre Dame to symbol niezwykły, o stracie i bólu przenikającym serca mówili wierzący i niewierzący – mówił w Trójce prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto stoi za zamachami na Sri Lance?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 17:44
Tak zwane Państwo Islamskie przyznało się do przeprowadzenia w niedzielę na Sri Lance serii samobójczych zamachów. Miał to być odwet za ataki na meczety w Nowej Zelandii, do których doszło ponad miesiąc temu. Według najnowszych informacji lista ofiar niedzielnych aktów terroru wzrosła do 321. 
rozwiń zwiń