X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co przyniesie spotkanie Trump-Orban?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 18:00
– To, co robi Viktor Orbán jest na Węgrzech przedstawiane jako pokazywanie współpracy z największymi graczami. Kraj ten ma dobre relacje gospodarcze z Niemcami, Chinami, Rosją, a teraz jeszcze sięgają one USA, Turcji. Pokazuje to, że Węgry, które nie są dużym krajem w Europie, chcą odgrywać większa rolę. Myślę, że nie tylko chcą, ale faktycznie im się to udaje – ocenia dr. Dominik Héjj z Instytutu Europy Środkowej.
Audio
  • Victor Orban spotkał się z Donaldem Trumpem (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Viktor Orban i Donald Trump
Viktor Orban i Donald TrumpFoto: PAP/EPA/Szilard Koszticsak

"Rozwinięcie strategicznego sojuszu między Waszyngtonem a Budapesztem" – to, jak określa Viktor Orbán, jego zasadniczy cel wizyty w USA. Węgierski premier spotkał się z Prezydentem Donaldem Trumpem. "Jest twardy, ale szanowany" – mówił o Orbanie Trump. Obserwatorzy mówią, że atmosfera spotkania była dobra, ale zastanawiają się przy tym, jak uda się Orbanowi pogodzić w tym wszystkim jego dobre stosunki z Chinami i z Rosją. Bo interesy wszystkich państw są zdecydowanie rozbieżne.

Czy zaplanowana na ten rok wizyta Władimira Putina w Budapeszcie może skomplikować sytuacje Węgier? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Ernest Zozuń 
Gość: dr. Dominik Héjj (portal kropka.hu, Instytut Europy Środkowej)
Data emisji: 14.05.2019
Godzina emisji: 17.21

ml/gs

Czytaj także

Jaka będzie decyzja w sprawie Shamimy Begum?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 16:00
Wielka Brytania zastanawia się co zrobić z nastolatką z Londynu, która w 2015 roku wstąpiła w szeregi ISIS, a teraz chce wrócić do kraju. Z podobny problemem mierzą się inne zachodnie kraje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Polska i Węgry odrzucają federalistyczne zapędy Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 18:13
– Zarówno rząd w Warszawie, jak i w Budapeszcie odrzucają federalistyczne zapędy UE oraz politykę imigracyjną – powiedział w "Pulsie Trójki" Grzegorz Górny. – Podchodząc do stołu negocjacyjnego z Węgrami, powinniśmy zapomnieć o tysiącletniej przyjaźni – dodał dr Dominik Héjj.
rozwiń zwiń