X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy kaucja za butelki PET coś zmieni?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 16:50
Czy wprowadzenie kaucji za butelki PET zachęci nas do segregowania śmieci? Takie są założenia projektu, nad którym pracuje Ministerstwo Środowiska.
Audio
  • 10 groszy za butelkę PET. Czy to zachęci do zwrotu? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Już w 2020 r. będziemy musieli poddawać recyklingowi 50 proc. odpadów komunalnych, a za 10 lat nie będziemy mogli już ich składować.
Już w 2020 r. będziemy musieli poddawać recyklingowi 50 proc. odpadów komunalnych, a za 10 lat nie będziemy mogli już ich składować.Foto: pixabay

Według ministra Henryka Kowalczyka kaucja za plastikową butelkę może wynieść 10 groszy. – Ta kwota jest pewnym symbolem. Chcemy pokazać, że butelka PET ma pewną wartość – mówi Aleksander Brzózka, rzecznik resortu środowiska. – Zastanawiamy się nad tym, czy firma, która wprowadza na rynek produkt w opakowaniu, nie powinna dodawać pewnej opłaty za opakowanie, żeby pieniądze te przeznaczać na zagospodarowanie odpadów i żeby konsument poczuł, że warto je segregować – dodaje rzecznik.

Czy wspomniana cena zachęci do zwracania takich opakowań? Czy nie jest zbyt niska? Jakie stawki obowiązują w innych krajach europejskich?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania i przypominamy, że w świetle unijnego prawa do 2029 roku Polska ma odzyskiwać 90 procent plastikowych butelek na napoje. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzi: Piotr Łodej
Autorka materiału reporterskiego: Paulina Kozion-Bąk
Data emisji: 20.05.2019
Godzina emisji: 16.24

mk


Czytaj także

Czy Polska powinna stopniowo rezygnować z węgla?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 14:30
Robert Biedroń ogłosił plan zamknięcia wszystkich kopalń węgla do 2035 roku. Eksperci uważają, że takie pomysły wyborcze są oderwane od realiów ekonomicznych i pytają: "skąd weźmiemy prąd?".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa wielkie sprzątanie dna Bałtyku

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 14:45
Sieci widma, czyli sieci zagubione przez rybaków, mogą być śmiertelnym niebezpieczeństwem dla ryb i dla ludzi chociażby nurkujących w Bałtyku.
rozwiń zwiń