Wejście na Mount Everest, czyli jak ambicja może zabić

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 17:30
Mount Everest zbiera śmiertelne żniwo. W ostatnim czasie, podczas próby zdobycia najwyższego szczytu świata, zginęło 11 osób. 
Audio
Widok na ośmiotysięcznik Mont Everest, Nepal
Widok na ośmiotysięcznik Mont Everest, NepalFoto: shutterstock/ Daniel Prudek

Wspinacze giną, ponieważ nie są dobrze przygotowani i jest ich po prostu zbyt wielu w jednym momencie. Góra gór stała się dla ludzi z pieniędzmi i ambicjami zwykłą atrakcją, która jest w zasięgu ręki. 

– W tym roku zginęło mnóstwo ludzi i powiedzmy to szczerze: to jest rzeź czy pewnego rodzaju wyścig śmierci – mówi Rissa Ali, indyjski uczestnik wyprawy na Mount Everest, który musiał zawrócić z powodu braku tlenu. 

Jak ludzie zachowują się w czasie wspinaczki? Kto może wejść na Mount Everest? Ile osób zdobyło szczyt tej góry w ostatnim roku? Zapraszamy do wysłuchania całego materiału. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzi: Patrycjusz Wyżga
Autorka materiału reporterskiego: Kuba Witkowski
Data emisji: 28.05.2019
Godzina emisji: 16.54

kw

Czytaj także

Czy kaucja za butelki PET coś zmieni?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 16:50
Czy wprowadzenie kaucji za butelki PET zachęci nas do segregowania śmieci? Takie są założenia projektu, nad którym pracuje Ministerstwo Środowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyszłe futbolowe gwiazdy na polskich stadionach. Startują mistrzostwa świata U-20!

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 08:52
Lionel Messi, Diego Maradona, Thierry Henry, Ronaldinho – co łączy tych wielkich piłkarzy? W przeszłości wzięli oni udział w mistrzostwach świata do lat 20. Kto zabłyśnie na rozgrywanym w tym roku w Polsce turnieju? 
rozwiń zwiń