X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co przyniosą zmiany w mołdawskiej polityce?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 17:40
Trybunał Konstytucyjny Mołdawii usunął Igora Dodona z funkcji prezydenta i mianował byłego premiera Pavela Filipa na tymczasowego szefa państwa. Filip ma rozwiązać parlament i wyznaczyć datę nowych wyborów.
Audio
  • Czy mieszkańców Mołdawii czeka lepsza przyszłość? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Pavel Filip
Pavel FilipFoto: LCV/Shutterstock.com

Zawarta w weekend koalicja partii Socjalistów Republiki Mołdawii (PSRM) i proeuropejskiego, anty-establishmentowego bloku "Teraz" pozbawiła władzy Demokratyczną Partię Mołdawii i tym samym dotychczasowego premiera Pavela Filipa, a co za tym idzie poważnych wpływów oligarchę Vladimir Plahotniuc.

– Prezydent Mołdawii został zawieszony na kilkadziesiąt godzin, po czym został odwieszony. Mamy tutaj do czynienia z pewnym wielkim problemem tego kraju, jakim jest zależność polityczna sądu konstytucyjnego, który chyba pobił wszelkie światowe rekordy. Wydał on werdykt w sprawie zawieszenia prezydenta po godzinnym posiedzeniu. To jest instrument odchodzących władz. Państwo jest bardzo mocno upolitycznione – mówi Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich. 

Jakie zmiany niosą dla Mołdawii te polityczne zmiany? Czy uda się pozbawić wpływów w niej oligarchę Vladimira Plahotniuca? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Ernest Zozuń 
Gość: Wojciech Konończuk (Ośrodek Studiów Wschodnich)
Data emisji: 11.06.2019
Godzina emisji: 17.22

kw

Czytaj także

30. rocznica masakry na placu Tian'anmen. Pamięć Chin. Pamięć świata

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 18:00
– Bezpośrednich znaków, symboli tego, co pamiętamy, sprzed 30 lat nie ma, ale pamięć o tym, co się wydarzyło, paradoksalnie jest pod postacią tysięcy kamer, setek nieumundurowanych i dobrze zamaskowanych funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa – mówi Tomasz Sajewicz, korespondent Polskiego Radia w Chinach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plany Donalda Trumpa wobec Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 17:40
To ostatni dzień wizyty państwowej prezydenta USA w Wielkiej Brytanii. Donald Trump bierze udział w obchodach 75. rocznicy lądowania aliantów w Normandii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czarnobyl", czyli wizualizacja najgłębszych lęków

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 17:30
Wyemitowany właśnie miniserial "Czarnobyl" przywołał atmosferę sprzed 33 lat, gdy doszło do katastrofy w radzieckiej elektrowni atomowej na Ukrainie. Co jest największą siłą tego serialu? 
rozwiń zwiń