X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Trębacz" pokonał "rewolwerowca". Dlaczego wyniki wyborów w Goerlitz są tak ważne?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 18:00
– Wszyscy, nie tylko w Goerlitz i Saksonii, wyczekiwali z drżeniem wygranej kandydata AfD. Miał bardzo duże szanse. Wieczór wyborczy był niesamowity i do samego końca nie było wiadomo, czy wielka koalicja pokona Alternatywę dla Niemiec. Udało im się to – mówi dr Anna Kwiatkowska-Drożdż z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Audio
  • Zaskakujące wyniki wyborów na burmistrza Goerlitz (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Trabant oklejony plakatami wyborczymi kandydata AfD na burmistrza Goerlitz Sebastiana Wippela
Trabant oklejony plakatami wyborczymi kandydata AfD na burmistrza Goerlitz Sebastiana WippelaFoto: PAP/EPA/FILIP SINGER

Kandydat narodowo-konserwatywnej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) Sebastian Wippel przegrał wybory na burmistrza Goerlitz. Wippel miał szansę zostać pierwszym włodarzem miasta z ramienia tej partii. Według nieoficjalnych jeszcze wyników burmistrzem Goerlitz zostanie kandydat CDU Octavian Ursu. Na pochodzącego z Rumunii trębacza lokalnego teatru zagłosowało 55,2 proc. mieszkańców graniczącego z polskim Zgorzelcem miasta. Na byłego żołnierza i policjanta, którego wystawiała AfD, zagłosowało 44,8 proc. obywateli. Stosunek oddanych głosów wyniósł 14043 do 11390.

AfD liczyła, że Goerlitz wywoła efekt kuli śnieżnej przed zaplanowanymi na wrzesień wyborami do parlamentu Saksonii. CDU tymczasem odetchnęła z ulgą. Sekretarz generalny chadeków, pochodzący ze Szczecina Paul Ziemiak, stwierdził, że kandydat jego ugrupowania został wyniesiony do władzy przez "szeroki sojusz". Za Octavianem Ursu opowiedzieli się też Zieloni i partia Lewica.

Czy ta porażka AfD może oznaczać również ich klęskę w wyborach w kolejnych landach? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
Marcin Pośpiech
Autor rozmowy: Michał Żakowski
Gość: dr Anna Kwiatkowska-Drożdż (Zespół Niemiec i Europy Północnej Ośrodka Studiów Wschodnich)
Data emisji: 17.06.2019
Godzina emisji: 17.20

IAR/ml/gs

Czytaj także

Po co Chinom system kredytu socjalnego?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 17:40
W Pekinie rozpoczęła się doroczna sesja Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych, który jest chińskim odpowiednikiem parlamentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

30. rocznica masakry na placu Tian'anmen. Pamięć Chin. Pamięć świata

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 18:00
– Bezpośrednich znaków, symboli tego, co pamiętamy, sprzed 30 lat nie ma, ale pamięć o tym, co się wydarzyło, paradoksalnie jest pod postacią tysięcy kamer, setek nieumundurowanych i dobrze zamaskowanych funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa – mówi Tomasz Sajewicz, korespondent Polskiego Radia w Chinach. 
rozwiń zwiń