X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czas na duże zmiany w Grecji?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 17:45
W Grecji został zaprzysiężony nowy rząd premiera Kiriakosa Mitsotakisa. Jego partia, centroprawicowa Nowa Demokracja, zwyciężyła w niedzielnych wyborach parlamentarnych, gwarantując sobie samodzielne rządy.
Audio
  • Nowy rząd - nowa Grecja? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Zaprzysiężenie nowego rządu w Grecji
Zaprzysiężenie nowego rządu w Grecji Foto: PAP/EPA/ORESTIS PANAGIOTOU

Ceremonia zaprzysiężenia odbyła się w pałacu prezydenckim. Brał w niej udział także zwierzchnik greckiego kościoła prawosławnego. Wiceprzewodniczący Nowej Demokracji Adonis Georgiadis, który otrzymał tekę ministra rozwoju i inwestycji, powiedział przed zaprzysiężeniem, że rząd nie ma chwili do stracenia i że od dziś zaczyna się ciężka praca. Ministrem spraw zagranicznych został specjalista w dziedzinie prawa Nikos Dendias, a finansów – ekonomista i inżynier Christos Stajkuras. W skład rządu weszli doświadczeni politycy pochodzący także z innych partii, jak i nowe osoby. Nowy premier Grecji, Kiriakos Mitsotakis zapowiada zmiany w kraju, między innymi obniżkę podatków, inwestycje, nowe, dobre miejsca pracy i przywrócenie obywatelom poczucia bezpieczeństwa. 

– Teraz mamy u władzy partię konserwatywną, która jest członkiem Europejskiej Partii Ludowej. Nie jestem zaskoczony, że ta inauguracja wygląda inaczej niż parę lat temu – komentuje w Trójce Adam Balcer z WiseEuropa. 

Jakie zmiany czekają Greków? Czy dla ich kraju nadeszły lepsze czasy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzi: 
Piotr Łodej
Autor rozmowy: Michał Żakowski
Gość: Adam Balcer (WiseEuropa, Uniwersytet Warszawski) 
Data emisji: 9.07.2019
Godzina emisji: 17.22

IAR/kw/gs

Czytaj także

Kto będzie rządził w Grecji?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 16:10
Grecy wybierają nowych przedstawicieli do parlamentu w Atenach. Przedterminowe wybory mogą pogrążyć premiera Alexisa Tsiprasa, którego lewicowa Syriza traci społeczne poparcie.
rozwiń zwiń