X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy rok szkolny to nowa wyprawka. Ile wydamy tym razem?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 16:42
Wraz z końcem wakacji coraz większymi krokami zbliża się konieczność zakupu wyprawki szkolnej. Ile na podręczniki, zeszyty, tornistry i całą masę innych artykułów rodzice wydadzą w tym roku? Ekonomiści już znają odpowiedź.
Audio
  • Ile wydamy na wyprawkę szkolną? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/MIKE FOUQUE

– Na wyprawkę szkolną dla jednego dziecka wydamy średnio 1140 zł. Kwotę 1718 zł wydamy, średnio licząc per gospodarstwo domowe, niezależnie od ilości dzieci – informuje Patrycja Venulet z Deloitte Polska. – Na dzieciach raczej nie oszczędzamy, prędzej oszczędzimy na sobie. Dla tych dzieci, żeby zapewnić im gładkie wejście do szkoły, jesteśmy w stanie poświęcić znacznie więcej. W związku z tym zdarza się, że rodzice biorą kredyty – dodaje. 

Na które artykuły szkolne rodzice wydadzą najwięcej pieniędzy? Komu przysługuje świadczenie z uruchomionego rok temu programu "Dobry Start"?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Marcin Pośpiech
Autorka materiałów: Justyna Godz
Data emisji: 6.08.2019
Godzina emisji: 16.38

kr/kw

Czytaj także

Iwona Michałek: nie ma chaosu w systemie oświaty

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 12:45
- Mimo kumulacji roczników ponad 90 proc. uczniów dostało się do wybranych szkół. Jest to bardzo podobny poziom, jak ubiegłym roku. Samorządy w większości dobrze się przygotowały do tej sytuacji. W wielu miastach sytuacja jest lepsza niż rok temu – powiedziała w Polskim Radiu 24 Iwona Michałek, wiceminister edukacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: są wolne miejsca w szkołach średnich w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 17:58
- Wbrew kasandrycznym przepowiedniom władz Warszawy nie ma jakiegoś poważnego problemu z dostaniem się do szkół średnich – powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich. Jeszcze 133 tys. wolnych miejsc

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 19:36
We wszystkich województwach zakończył się I etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Szkoły rozpoczęły już rekrutację uzupełniającą. Według MEN na absolwentów w skali całego kraju czeka nadal 133 425 wolnych miejsc.
rozwiń zwiń