X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z jaką misją John Bolton udał się do Mińska?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 17:34
Amerykański doradca ds. bezpieczeństwa narodowego, John Bolton, przyjeżdża na Białoruś, do kraju nazywanego ostatnią dyktaturą Europy. To pierwsza od 20 lat wizyta tak wysoko postawionego przedstawiciela Białego Domu w Mińsku.
Audio
  • John Bolton z wizytą na Białorusi (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
John Bolton
John BoltonFoto: Shutterstock.com/paparazzza

– Moskwa będzie obserwować tę wizytę bardzo uważnie. Rosjanie są bardzo zazdrośni o swoją strefę wpływów, a Białoruś jest jednoznacznie oceniana przez nich jako ich podwórko. Mińsk na pewno lojalnie poinformował Kreml o tej wizycie. Białorusini mają pewne wąskie pole działania w polityce zagranicznej, niezależne od Moskwy. Warto tu zauważyć jedną rzecz: Aleksander Łukaszenko nie pojawi się na obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie. Pojawi się jedynie ambasador. Sam fakt, że Łukaszenka zrezygnował z tego przyjazdu jest wiele mówiący i pokazuje jak wąski jest ten korytarz możliwości dla dyplomacji białoruskiej – analizuje Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Na Białoruś przyjeżdża John Bolton. Wcześniej prowadził rozmowy na Ukrainie i w Mołdawii.
Ambasada Stanów Zjednoczonych na Białorusi poinformowała, że John Bolton spotka się z prezydentem Aleksandrem Łukaszenką i ministrem spraw zagranicznych Białorusi Uładzimirem Makiejem. Omówi kwestie bezpieczeństwa regionalnego i podkreśli wsparcie Stanów Zjednoczonych dla niepodległości Białorusi.

Wincuk Wiaczorka, ekspert i w przeszłości polityk opozycyjny w rozmowie z Polskim Radiem zwraca uwagę, że to pierwsza wizyta tak wysokiej rangi amerykańskiego polityka w ciągu ostatnich 20 lat. Przypomniał, że w ostatnim czasie relacje Białorusi z Zachodem uległy polepszeniu. Było to wynikiem między innymi tego, że Mińsk nie uznał oficjalnie aneksji Krymu czy secesji gruzińskich regionów Osetii Południowej i Abchazji, które wspiera Rosja.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Michał Żakowski 
Gość: Wojciech Konończuk (Ośrodek Studiów Wschodnich)
Data emisji: 28.08.2019
Godzina emisji: 17.21

IAR/ml

Czytaj także

Kto będzie kandydował na prezydenta USA?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 17:45
Druga seria debat polityków ubiegających się o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich w 2020 r. ponownie ujawniła istniejące podziały. Zwolennicy radykalnych posunięć, które mają odsunąć Trumpa od władzy, byli krytykowani przez umiarkowanych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do Warszawy w przeddzień powstania

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 16:20
Z kronik wiemy, że 31 lipca 1944 roku był ciepłym, słonecznym dniem, jednym z takich, jakie mamy teraz. Jak wyglądała okupacyjna Warszawa w przeddzień wybuchu powstania? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef niemieckiego MSZ z wizytą w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 17:45
Heiko Maas, minister spraw zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec przybył do Polski z trwającą dwa dni wizytą, gdzie mówił m.in. o zaufaniu w kontekście zaproszenia na obchody 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. Trwa konferencja prasowa szefów dyplomacji Polski i Niemiec.
rozwiń zwiń