X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Burza po decyzji Donalda Trumpa o wycofaniu wojsk z Syrii

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 17:31
Decyzja Donalda Trumpa o wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii wywołała wielkie polityczne zamieszanie w USA.
Audio
  • Burza polityczna po słowach Donalda Trumpa (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: Shutterstock.com/Evan El-Amin

– Gospodarka turecka może działać niezależnie od USA. Może znaleźć sobie partnerów po stronie rosyjskiej, irańskiej i jest zarządzana autorytarnie. Sprawa jest niejasna, bo mowa o 50-100 żołnierzach amerykańskich, którzy będą przenoszeni poza strefę bezpieczeństwa na granicy. Jeśli Turcja dokona agresji, to wówczas, według Donalda Trumpa, spadnie na nich wielka kara. Pamiętajmy jednak, że zbliżają się wybory i motywacja prezydenta USA może być różna – mówi Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.

Amerykański prezydent Donald Trump zagroził Turcji, że "zniszczy jej gospodarkę", jeśli "przekroczy granice" w Syrii. Kurdyjskie i syryjskie źródła poinformowały, że turecka armia rozpoczęła inwazję na północne regiony Syrii. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiadał wcześniej, że chce rozpocząć ofensywę lądową przeciwko Kurdom, których nazywa “terrorystami”. Ma też zamiar stworzyć na tych terenach tak zwaną strefę buforową i przesiedlić tam część spośród trzech milionów syryjskich uchodźców, których wcześniej przyjęto w Turcji. Operację rozpoczęto kilkanaście godzin po tym, jak prezydent Donald Trump ogłosił wycofanie z tego terenu wojsk USA. W serii napisanych w nocy tweetów prezydent bronił tej decyzji i zagroził, że zniszczy turecką gospodarkę jeśli uzna, że turecka armia "przekroczyła granice" w Syrii.

Jakie mogą być konsekwencje polityczne w USA decyzji Donalda Trumpa? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Piotr Łodej
Autor rozmowy: Michał Żakowski
Gość: Artur Wróblewski (amerykanista, Uczelnia Łazarskiego)
Data emisji: 8.10.2019
Godzina emisji: 17.20

IAR/ml

Czytaj także

Czy grozi nam nowa wojna na Bliskim Wschodzie?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 17:53
Ogromne poruszenie polityczne wywołał weekendowy atak na pola ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej. To kolejny epizod w wojnie toczonej między dwoma regionalnymi potęgami: Arabią Saudyjską i Iranem. Myli się jednak ten, kto sądzi, że ten konflikt nas nie dotyczy. Każda wojna na Bliskim Wschodzie i w Zatoce Perskiej dotyczy całego świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

A. Wróblewski: Polska będzie członkiem klubu ruchu bezwizowego do USA

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 19:06
– Spadliśmy poniżej 3 procent odmów wizowych. Polska stanie się członkiem tego elitarnego klubu ruchu bezwizowego – mówi Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Brytania w ogniu wojny na argumenty prawne

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 17:30
Zamieszanie wokół brexitu trwa. Czy Boris Johnson zostanie najkrócej pełniącym swoje obowiązki premierem w historii Wielkiej Brytanii?
rozwiń zwiń