X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Badania nie kłamią – przeklinający pracownicy są efektywniejsi!

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 16:55
– Przeklinanie to forma ujawniania uczuć, emocji, które wypowiedziane zmieniają swoją postać. Chowanie wszystkiego do środka i udawanie, że wszystko jest miłe i ładne, obniża nasza jakość życia – mówi dr Ewa Jarczewska-Gerc z Uniwersytetu SWPS. Do podobnego wniosku doszli holenderscy naukowcy.
Audio
  • Czy używanie niecenzuralnych słów pomaga w pracy? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/lunopark

Badania przeprowadzone w Uniwersytecie w Maastricht wykazały, że "rzucanie mięsem" podnosi wydajność i produktywność pracownika. Osoby, które brały udział w eksperymencie i pozwalały sobie na niecenzuralne słownictwo, były pogodniejsze i bardziej skore do pracy.

– W bliskim gronie kolegów pracujących ze sobą wiele lat oczywiście przekleństwa wchodzą w grę, natomiast nie powinny wyjść poza drzwi firmy – podkreśla prof. Małgorzata Marcjanik z Zakładu Retoryki Uniwersytetu Warszawskiego.

Czy każdy szewc przeklina? Słowa zawierające którą literę alfabetu pomagają nam przetrwać napięcie bez przeklinania? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Patrycjusz Wyżga
Autorka materiału: Ewa Dudzińska
Data emisji: 13.11.2019
Godzina emisji: 16.47

kr

Czytaj także

Co mówi o nas… butelka?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 16:51
Nietrudno było kiedyś rozpoznać status majątkowy konkretnych osób. Wystarczyło spojrzeć na noszone przez nie zegarki czy – jak w przypadku pań – torebki. Jak wygląda to dziś?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdjęciomania – po co robimy zdjęcia wszystkiemu i wszystkim?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 16:29
– To jest obraz nie tyle szaleństwa, ile społeczeństwa, w którym teraz żyjemy. Wszyscy mają się za fotografów – stwierdza fotograf, Karol Bagiński. Dlaczego w ekstremalnych sytuacjach często wybieramy zrobienie zdjęcia zamiast udzielenia pomocy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy na 8. miejscu najbardziej łysiejących społeczeństw w Europie!

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 16:30
– Według badań z łysieniem zmaga się obecnie 40 proc. mężczyzn tuż przed trzydziestym rokiem życia – mówi Martyna Pobuta z Instytutu Trychologii. 
rozwiń zwiń