X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co przyniosła konferencja pokojowa w sprawie Libii?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 17:30
W Berlinie odbyła się konferencja pokojowa w sprawie Libii. Wzięli w niej udział między innymi szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo, prezydenci: Rosji Władimir Putin, Francji Emmanuel Macorn i Turcji Recep Erdogan.
Audio
  • Reakcja UE na sytuację w Libii (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/ Rosen Ivanov Iliev

Do Berlina przyjechał także szef libijskiego rządu "Zgody Narodowej" Fajiz as-Sarradż i jego polityczny przeciwnik generał Libijskiej Armii Narodowej Chalif Haftar. Gospodarzem konferencji była kanclerz Angela Merkel. Głównym celem konferencji było doprowadzenie do trwałego zawieszenia broni pomiędzy rządem i bojownikami Haftara. Plan pokojowy zaproponowany przez ONZ i wspierany przez Niemcy zakłada, że wszystkie państwa uczestniczące w konflikcie powinny zgodzić się na współpracę w celu zakończenia walk i przestrzegania embarga na broń.

Przy okazji konferencji doszło do wielu dwustronnych spotkań. Turecki prezydent Recep Erdogan rozmawiał z Władimirem Putinem. Obaj przywódcy opowiedzieli się za zawieszeniem broni w Libii. Kanclerz Angela Merkel i niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas rozmawiali zaś z Sarradżem i Chalifem Haftarem.

– Unia Europejska tak chce się zaangażować w Libii, że do Berlina nie została zaproszona Grecja i Cypr. To, co dzieje się w Libii ma bezpośredni wpływ na sytuację Grecji i Cypru – mówi Witold Reperowicz z portalu Defence24. 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Patrycjusz Wyżga
Autor rozmowy: Michał Żakowski 
Gość: Witold Repetowicz (dziennikarz, ekspert ds. Bliskiego Wschodu, Defence24) 
Data emisji: 21.01.2020
Godzina emisji: 17.22

IAR/kw

Czytaj także

Czy wciąż potrzebujemy kalendarzy?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 06:45
Książkowy, kieszonkowy, ścienny – kalendarze występują w wielu formach. Mimo postępującego rozwoju technologii, są nieustannie bardzo popularne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomyłki, przejęzyczenia, bonmoty, czyli Trójkowy Miszmasz 2019

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 08:00
To się zdarza w każdej Redakcji. Oto przegląd tego, co pojawiło się na Trójkowej antenie w minionym roku w sposób niezaplanowany… Wpadki antenowe z 2019 roku prześledził Piotr Łodej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamiast papieru – specjalny kod. E-recepty dostępne od 8 stycznia

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 07:50
Koniec z "papierkową robotą" i rozszyfrowywaniem niewyraźnego pisma lekarzy. Już 8 stycznia w całej Polsce tradycyjne recepty zostaną wycofane z obiegu i zostaną zastąpione e-receptami. Jak z nich korzystać?
rozwiń zwiń