Mieszkanie dla medyka. Bezcenna pomoc pracownikom służby zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 15:20
W sieci pojawiają się ogłoszenia o bezkosztowym wynajmie dla pracowników służby zdrowia, którzy szukają mieszkania na czas kwarantanny lub ze względów bezpieczeństwa nie wracają do rodzin.
Audio
  • Koronawirus. Coraz więcej osób udostępnia swoje mieszkania pracownikom służby zdrowia (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/Fabio Balb

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy szukają mieszkań na czas epidemii. Na apel pracowników służby zdrowia odpowiedziało bardzo wiele osób. Ogłoszeń z dnia na dzień przybywa, a w mediach społecznościowych powstają grupy pomagające w wymianie informacji, kto potrzebuje mieszkania, a kto je oferuje.

– Wiemy, jak szukać mieszkań, chcemy pomóc medykom w tej trudnej sytuacji – mówi Krzysztof Kowalkowski, administrator grupy facebookowej "Mieszkanie dla medyka". Do poszukiwań dołączyły Okręgowe Izby Lekarskie, do których zgłaszają się pracownicy służby zdrowia. Ale akcja nie cieszyłaby się powodzeniem, gdyby nie odzew ludzi dobrej woli. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Autorka materiału: Monika Suszek
Data emisji: 8.04.2020
Godzina emisji: 15.18

mk

Czytaj także

Nie tylko ludzie potrzebują pomocy. Działalność schronisk dla zwierząt w czasie epidemii

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 09:21
– Mamy 40 bezdomnych psów, koty, 60 bocianów, dziewięć saren, trzy lisy, ptaki drapieżne, sowy, kruki. Wszystkie są na naszym utrzymaniu i codziennie muszą być nakarmione, oporządzone i leczone – mówi lekarz weterynarii Radosław Fedaczyński z Centrum Adopcyjnego Lecznicy "Ada" w Przemyślu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filozof o duchowym wymiarze Wielkanocy w dobie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 09:55
– To jest pewien rodzaj doświadczenia, które daje okazję do trzeźwego spojrzenia na pewny mit, według którego jesteśmy zdolni zarządzać wszystkim. Planowanie jest dobre, ale nie dotyczy wszystkich obszarów naszej rzeczywistości – mówił w Trójce filozof dr Dariusz Karłowicz.
rozwiń zwiń