X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czym jest wolność?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 14:07
Do dyskusji o wolności Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Irena Lipowicz zaprosiła w środę wybitne osobowości świata nauki, kultury, mediów i organizacji pozarządowych.
Audio
  • Relacja z debaty "O wolności człowieka" w Biurze RPO, "Zapraszamy do Trójki - popołudnie", 9.11.2011
Od lewej: Jakub Kloc-Konkołowicz (Instytut Filozofii UW), prof. Irena Lipowicz (Rzecznik Praw Obywatelskich), mec. Jacek Taylor, Magda Jethon (dyrektor Trójki) podczas debaty O wolności człowieka w Biurze RPO
Od lewej: Jakub Kloc-Konkołowicz (Instytut Filozofii UW), prof. Irena Lipowicz (Rzecznik Praw Obywatelskich), mec. Jacek Taylor, Magda Jethon (dyrektor Trójki) podczas debaty "O wolności człowieka" w Biurze RPOFoto: Fot.: PR/Wojciech Kusiński

O tym, że w demokracji wolność łatwo stracić z oczu przypomniał Jakub Kloc-Konkołowicz z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. - Żyjąc w kraju takim, jak nasz, gdzie wolność jest czymś powszednim, zaczynamy jej nie dostrzegać, staje się ona czymś przezroczystym. Dopiero jakieś "zmącenie" tej przezroczystej szyby powoduje, że skupiamy się ponownie na tej wartości, która, jest jak sądzę dla człowieka wartością centralną - mówił filozof.

Magda Jethon, dyrektor Trójki, powiedziała, że kiedy słyszy słowo wolność, do głowy przychodzą jej media publiczne. - Niestety, jest mi bardzo przykro, że przez 20 lat wolności nie dopracowaliśmy się wolnych mediów publicznych. Jest to wina polityków, którzy w dobrej wierze stworzyli Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, a potem mijały lata i okazywało się, że kolejni ich następcy byli albo tak młodzi, że nie pamiętali czasów niewoli i nie cenią wolności, albo pozostali ci zdemoralizowani i im problem wolności nie zaprząta głów - stwierdziła.

 

"O wolności człowieka" to temat debaty, którą zorganizowała prof. Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich wspólnie z Instytutem Filozofii UW oraz Stowarzyszeniem Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. 

 Debata odbyła się w środę, 9 listopada 2011 w Biurze RPO. Było to drugie spotkanie z cyklu debat Jana Nowaka-Jeziorańskiego, będących próbą żywej kontynuacji idei i stylu działania "Kuriera z Warszawy". Udział w dyskusji wzięły wybitne osobowości świata nauki, kultury, mediów i organizacji pozarządowych, takie jak Anda Rottenberg, Magda Jethon, Jakub Kloc-Konkołowicz, mec. Jacek Taylor, Andrzej Wielowieyski.