X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Surwiwalowcy to magicy. "Od zmierzchu do świtu"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 18:10
- Oni znają rzeczy, o których w ogóle nie słyszałem, a które działają. To nieprawdopodobne - mówi Paweł Drozd, dziennikarz Trójki, który z Krzysztofem Kwiatkowskim, instruktorem surwiwalu, bez specjalnego sprzętu i ubrań, spędził noc w lesie.
Audio
Atrakcja wieczoru, czyli gotowanie śniegu w plastikowej butelce.
Atrakcja wieczoru, czyli gotowanie śniegu w plastikowej butelce.Foto: Trójka

Było ciemno, zimno, dokoła śnieg i pustka. Paweł Drozd przetrwał noc w lesie. Zwycięsko wyszedł z akcji "Od zmierzchu do świtu" . W popołudniowym "Zapraszamy do Trójki" opowiadał, co pozwalało mu przetrwać oraz jakich rad udzielił mu podczas tego eksperymentu Krzysztof Kwiatkowski, instruktor surwiwalu.

- Kiedy pierwszy raz usłyszałem, że można ugotować wodę w butelce plastikowej typu PET w ognisku, stwierdziłem, że to musi być żart - wspomina Paweł Drozd. Jak pomocna może się okazać taka butelka znaleziona w lesie - warto zobaczyć w naszej galerii.

Jak przetrwać zimą w lesie "od zmierzchu do świtu"? - radził w Trójce dr Stanisław Kędzia, wieloletni instruktor surwiwalu, geograf PAN.

Okazało się, że kluczem do przetrwania jest nasza psychika - o tym mówili także eksperci w "Klubie Trójki". Paweł Drozd przyznaje, że gdyby w lesie był w pojedynkę, pewnie nie rozpaliłby ogniska, ale ponieważ eksperyment "Od zmierzchu do świtu" okazał się dobrą przygodą, w najbliższym tygodniu dziennikarz Trójki kupi sobie krzesiwo i małą apteczkę, by mieć je przy sobie na wszelki wypadek.

- To eksperyment kontrolowany. Zawsze była możliwość, by uciec do miasta. Nie skorzystaliśmy z tego. Mieliśmy plecaki awaryjne, ale nie było potrzeby, by ich użyć - podsumowuje akcję Paweł Drozd.

Popołudniowego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku między 16.00 a 19.00.

Czytaj także

Surwiwalowa szkoła życia

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 11:49
- Surwiwal to piękne doświadczenie świata bez cywilizacji, bycie z przyrodą, bycie tu i teraz, doświadczenie trudu, wysiłku i sprawdzenia się - mówi w "Klubie Trójki" Agnieszka Skorupa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przetrwać zimą w lesie "od zmierzchu do świtu"?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 17:45
- Najważniejszą rzeczą w surwiwalu jest nasz rozum, czyli: wiedza, umiejętności, kreatywne myślenie i wola przetrwania - mówi dr Stanisław Kędzia, wieloletni instruktor surwiwalu, geograf PAN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ogień daje nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 07:12
– Ognisko było elementem kluczowym, teraz też nam towarzyszy – mówił o świcie Paweł Drozd. – To jest taki towarzysz niedoli, który nas tutaj spaja, podtrzymuje na duchu.
rozwiń zwiń