Trwa pomoc dla Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego dla dzieci w Piszkowicach

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 07:43
135 tys. - taka suma wpłynęła dotąd na specjalne konto bankowe (stan z 23 lipca).
Audio
  • Podziękowania z Piszkowic. Posłuchaj dzieci i ich opiekunów
  • Kuba Strzyczkowski o zbiórce pieniędzy przez uczniów z Kłodzka (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Podopieczni zakładu w Piszkowicach mają zapewnioną opiekę i rehabilitację, ale opiekunowie pamiętają też o dobrej zabawie
Podopieczni zakładu w Piszkowicach mają zapewnioną opiekę i rehabilitację, ale opiekunowie pamiętają też o dobrej zabawie Foto: arch. pryw. Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach

Wszystko dzięki licytacji czekoladowego orła i hojności Słuchaczy Trójki. Program Trzeci Polskiego Radia udowodnił, że "Orzeł może” i skutecznie pomaga. W piątek, 31 maja, Kuba Strzyczkowski zlicytował na antenie dwumetrowego, czekoladowego orła bielika za 35 tysięcy zł. Symbol akcji " Orzeł może ” trafił w miejsce wskazane przez Zwycięzcę aukcji: do Szpitala Świętej Elżbiety - Mokotowskiego Centrum Medycznego w Warszawie.

Przy tej okazji uruchomione zostało także specjalne konto bankowe, na które Słuchacze mogą dokonywać indywidualnych wpłat na rzecz Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach. Inicjatywa znalazła bardzo szeroki oddźwięk. Znakomity przykład przy okazji zakończenia roku szkolnego dali uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych w Kłodzku. Postanowili oni, że w tym roku, zamiast przeznaczać pieniądze na kwiaty dla nauczycieli, zbiorą je na rzecz dzieci z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach. Zgromadzili łącznie 1770,92 zł.

Fot.:
Fot.: Andrzej Bołdaniuk

Cały dochód z aukcji oraz indywidualne wpłaty są przekazywane na rehabilitację i leczenie dzieci w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej w Piszkowicach (zlopiszkowice.ovh.org). Zakład opiekuje się ciężko chorymi dziećmi, najczęściej porzuconymi tuż po urodzeniu. Ich stan zdrowia nie pozwala na funkcjonowanie bez długoterminowego specjalistycznego nadzoru medycznego, wiele z nich wymaga żywienia dojelitowego, wspomagania oddychania i krążenia oraz całodobowej opieki.

 

(ei)

Tu można zobaczyć krótki film o dzieciach z Piszkowic.

Siostry
Siostry zakonne opiekują się dziećmi w bardzo różnym wieku. Na zdjęciu podopieczna Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach podczas przedstawienia
Zobacz więcej na temat: Orzeł może

Czytaj także

"Orzeł może". Jak wygląda nasza "Wspólna Metka"?

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 13:30
41 proc. poczucia humoru, 30 proc. optymizmu i 29 proc. życzliwości - tacy jesteśmy. Znamy wyniki projektowania "Wspólnej Metki". Przeanalizowaliśmy je z prof. Iwoną Jakubowską-Branicką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finał akcji "Orzeł może": zobacz pokaz mody i koncert Kayah!

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 21:21
- W cyklu "Orzeł może" promowaliśmy ludzi, z których możemy być dumni, ale "Orzeł" pomógł także bardzo wymiernie dzieciom w Piszkowicach – powiedział Artur Andrus rozpoczynając uroczystą galę w warszawskiej Sali Kongresowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwiazdy w finale "Orzeł może”. Zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 12:21
Koncert finałowy akcji "Orzeł może” zakończył ponad miesięczny cykl audycji, w których przekonywaliśmy Polaków do pozytywnego patrzenia na kraj i do radosnego patriotyzmu. Wieczór finałowy był pełen atrakcji.
rozwiń zwiń