X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PRL i CSRS podpisują Układ odc. 1

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 10:22
Jest ostatni dzień lutego 1967 roku, w Warszawie panuje niezwykle podniosła atmosfera. Wszyscy czekają na braci z Czechosłowacji, z którymi zostanie podpisany Układ o Przyjaźni, Współpracy i Wzajemnej Pomocy - Układ Warszawski.
Audio

Już od wczesnych godzin porannych zbierają się tłumy mieszkańców polskiej stolicy.  Otoczenie Dworca Centralnego, gdzie mają się spotkać delegacje jest niezwykle barwne. Polacy przyszli powitać gości z kwiatami i kolorowymi chorągiewkami.

Dostojnych przedstawicieli władz Czechosłowackiej Republiki Socjalistycznej z prezydentem Antoninem Nowotnym na czele witają pierwszy sekretarz KC PZPR Władysław Gomułka, przewodniczący Rady Państwa Edward Ochab oraz premier Józef Cyrankiewicz. Przywódcy padają sobie w ramiona.

Później przedstawiciele obu krajów witają się także ze zgromadzonym społeczeństwem. Wizyta delegacji Czechosłowacji jest w PRL wielkim wydarzeniem.  Polskie Radio uruchamia w stolicy specjalne punkty sprawozdawcze, które mają relacjonować przejazd gości.

Wieczorem, gdy delegacja odpoczęła po podróży koleją nadszedł czas na spotkanie towarzyskie. Czechosłowacki premier Jozef Lenart mówi, że chętnie przyjęli zaproszenie do wizyty w polskiej stolicy i podpisania Układu Warszawskiego.

W następnym odcinku "Tym żył świat" kolejne fragmenty nagrań związanych z podpisaniem Układu o Przyjaźni, Współpracy i Wzajemnej Pomocy.

Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Tym żył świat" można słuchać od wtorku do piątku o godzinie 9.15. Zapraszają Michał Nogaś i Wojciech Włodarczyk.

(dmc)Czytaj także

Władze PRL wobec agresji na Czechosłowację

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2008 08:57
Władysław Gomułka był gorącym orędownikiem wkroczenia do Czechosłowacji.
rozwiń zwiń