X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z cukrzycą można nie tylko normalnie żyć, ale także uprawiać sport

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2014 09:45
We wrześniu na Węgrzech 16 drużyn piłkarskich zagra w Mistrzostwach Europy dla Diabetyków w Piłkę Halową DIAEURO 2014. Wśród nich będzie także reprezentacja z Polski.
Audio
  • Mistrzostwa Europy dla Diabetyków w Piłkę Halową DIAEURO 2014 (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Z cukrzycą można nie tylko normalnie żyć, ale także uprawiać sport
Foto: Glow Images

- Ukraina w 2012 roku, po piłkarskich Mistrzostwach Europy, postanowiła zorganizować zawody dla diabetyków. Polska została zaproszona do tej inicjatywy. Ja zostałem, jako jeden z młodszych członków stowarzyszenia, poproszony o to, by zorganizować drużynę - mówi Łukasz Walczyński z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków i podkreśla, że w zeszłym roku na mistrzostwach w Chorwacji drużyna z Polski zajęła czwarte miejsce oraz otrzymała puchar za grę fair play.

- Wcześniej została podjęta decyzja, że rezygnujemy, że nie mamy środków i sponsorów, ale organizatorzy (Chorwacja), powiedzieli, że zrobią wszystko, by nam pomóc - mówi Piotr Wójcicki, członek polskiej reprezentacji diabetyków. - Także po audycji w Programie 3 Polskiego Radia odezwał się sponsor, który postanowił nas wesprzeć - dodaje reprezentant Polski.

- To, że ludzie z całej Polski się spotykają, jest naprawdę niesamowitym przeżyciem - podkreśla Piotr Wójcicki. - Z roku na rok mamy coraz więcej osób, które chcą uczestniczyć w rozgrywkach, chcą pokazać, że z cukrzycą można żyć normalnie. Diabetyk musi pokazać, że może normalnie funkcjonować, bo społeczeństwo polskie nie do końca jest wyedukowane, na czym polega cukrzyca - zaznacza.

Miłosz Kocot, trener reprezentacji diabetyków mówi, że ostatnie mistrzostwa w Chorwacji pokazały, że "naprawdę potrafią rywalizować z najlepszymi i osiągać niezłe wyniki". - Reprezentują bardzo wysoki poziom - podkreśla.

Zasadą jest, że drużyna, która wygra turniej, organizuje następny. - Naszym marzeniem jest i do tego dążymy, aby przyszłoroczne mistrzostwa odbyły się w Polsce - mówi Piotr Wójcicki.

Europejskie Mistrzostwa w Piłkę Halową dla Diabetyków DIAEURO 2014 odbędą się w pierwszym tygodniu września nad Balatonem.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą przygotowała Elżbieta Korczyńska.

Audycja "Na wyciągnięcie ręki" na antenie Trójki w każdy poniedziałek o godz. 18.35.

(kh/mk)

Zobacz więcej na temat: cukrzyca Piłka nożna Trójka

Czytaj także

Grupa wsparcia dla chorych na raka piersi

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 19:28
Zaczęło się od syna kobiety chorej na raka piersi, który postanowił pomóc swojej mamie. Tak powstał portal amazonki.net. Dziś skupia wokół siebie dużą społeczność. Od 9 lat jego użytkowniczką i wolontariuszką, która wspiera innych chorych, jest pani Alicja Laube.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzea wreszcie dla wszystkich. Zero barier dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2014 03:54
W Polsce niewielka liczba muzeów jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt "Zero barier - muzea dla niepełnosprawnych" ma to zmienić. Jak?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rehabilitacja niewidomych przez robótki ręczne

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 19:24
Czasami proste robótki ręczne mogą być doskonałą formą rehabilitacji. - Wystarczy, że ludzie odkryją w sobie pasję - mówi Anna Strychalska, osoba niedowidząca, która w Białymstoku, w Podlaskim Okręgu Osób Niewidomych współtworzy warsztaty plastyczne dla osób starszych.
rozwiń zwiń