Życie niepełnosprawnych w obiektywie

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 18:00
"Otwórz oczy, usłysz nas - naprawdę jesteśmy" to tytuł wystawy zdjęć Piotra Stanisławskiego. Fotoreportaż pokazuje życie osób głuchoniewidomych.
Audio
  • Życie niepełnosprawnych w obiektywie (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Otwórz oczy, usłysz nas - naprawdę jesteśmy
"Otwórz oczy, usłysz nas - naprawdę jesteśmy"Foto: materiały promocyjne

Wszystko zaczęło się, gdy fotograf pojechał do Orońska, gdzie niepełnosprawni uczestniczą w warsztatach rzeźbiarskich. - Zobaczyłem tam osoby niepełnosprawne trochę inne, niż znałem dotychczas. Osoby, które, że tak powiem, nie walą po oczach niepełnosprawnością, a ich niepełnosprawność (…) polega na ograniczonych kontaktach z ludźmi - stwierdził autor zdjęć.

Co o wystawie mówi jej koordynatorka Izabela Bukalska? - Możemy zobaczyć jazdę na desce czy zjeżdżanie na linie tyrolskiej. Siłą tej wystawy jest różnorodność. Z jednej strony pokazujemy trudności (…), a z drugiej strony sporty ekstremalne - stwierdza.

Gdzie i do kiedy można oglądać wystawę zdjęć? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki
Autor: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 10.11.2014
Godzina emisji: 17.20

(iwo, ei)

Czytaj także

Budynki pod lupą, czyli ułatwienia dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 19:07
Już 10 tysięcy miejsc z Gdańska, Poznania, Warszawy i Wrocławia zmierzonych i oznaczonych specjalnymi piktogramami można znaleźć na stronie niepełnosprawnik.eu. Informacje o obiektach dostępnych dla osób o różnych rodzajach niepełnosprawności od wielu lat przygotowuje Fundacja TUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Siedlisko" uczy jak wykorzystać potencjał niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 10:00
Nauczyciele i terapeuci z miejscowości Zawadzkie w opolskiem postanowili umożliwić niepełnosprawnym intelektualnie wychowankom szkoły pracę zawodową. Działają w ramach Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Siedlisko".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Giełda pracy? Nie. Giełda Mocy!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 19:00
Giełda Mocy to innowacyjne przedsięwzięcie, które ma pomóc w znalezieniu pracy osobom z niepełnosprawnościami. To rodzaj targów pracy. Jednak w roli głównej nie występują tam pracodawcy, ale poszukujący zatrudnienia. Stowarzyszenie "Otwarte Drzwi" zorganizowało już czwartą edycję giełdy.
rozwiń zwiń