X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Życie niepełnosprawnych w obiektywie

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 18:00
"Otwórz oczy, usłysz nas - naprawdę jesteśmy" to tytuł wystawy zdjęć Piotra Stanisławskiego. Fotoreportaż pokazuje życie osób głuchoniewidomych.
Audio
  • Życie niepełnosprawnych w obiektywie (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Otwórz oczy, usłysz nas - naprawdę jesteśmy
"Otwórz oczy, usłysz nas - naprawdę jesteśmy"Foto: materiały promocyjne

Wszystko zaczęło się, gdy fotograf pojechał do Orońska, gdzie niepełnosprawni uczestniczą w warsztatach rzeźbiarskich. - Zobaczyłem tam osoby niepełnosprawne trochę inne, niż znałem dotychczas. Osoby, które, że tak powiem, nie walą po oczach niepełnosprawnością, a ich niepełnosprawność (…) polega na ograniczonych kontaktach z ludźmi - stwierdził autor zdjęć.

Co o wystawie mówi jej koordynatorka Izabela Bukalska? - Możemy zobaczyć jazdę na desce czy zjeżdżanie na linie tyrolskiej. Siłą tej wystawy jest różnorodność. Z jednej strony pokazujemy trudności (…), a z drugiej strony sporty ekstremalne - stwierdza.

Gdzie i do kiedy można oglądać wystawę zdjęć? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki
Autor: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 10.11.2014
Godzina emisji: 17.20

(iwo, ei)

Czytaj także

Budynki pod lupą, czyli ułatwienia dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 19:07
Już 10 tysięcy miejsc z Gdańska, Poznania, Warszawy i Wrocławia zmierzonych i oznaczonych specjalnymi piktogramami można znaleźć na stronie niepełnosprawnik.eu. Informacje o obiektach dostępnych dla osób o różnych rodzajach niepełnosprawności od wielu lat przygotowuje Fundacja TUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Siedlisko" uczy jak wykorzystać potencjał niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 10:00
Nauczyciele i terapeuci z miejscowości Zawadzkie w opolskiem postanowili umożliwić niepełnosprawnym intelektualnie wychowankom szkoły pracę zawodową. Działają w ramach Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Siedlisko".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Giełda pracy? Nie. Giełda Mocy!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 19:00
Giełda Mocy to innowacyjne przedsięwzięcie, które ma pomóc w znalezieniu pracy osobom z niepełnosprawnościami. To rodzaj targów pracy. Jednak w roli głównej nie występują tam pracodawcy, ale poszukujący zatrudnienia. Stowarzyszenie "Otwarte Drzwi" zorganizowało już czwartą edycję giełdy.
rozwiń zwiń