Rzadka choroba - rzadka pomoc

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 20:01
W Polsce na choroby rzadkie cierpi około dwóch milionów osób. Sytuacja chorych i ich rodzin często jest dramatyczna.
Audio
  • Przedstawiciele fundacji i organizacji pozarządowych mówią o trudnej sytuacji osób chorych na choroby rzadkie (Na wyciągnięcie ręki/trójka)
Osoby chorujące na choroby rzadkie nie mogą liczyć na taką pomoc, jaką otrzymują cierpiący na nadciśnienie cz astmę. Powód? Brak procedur
Osoby chorujące na choroby rzadkie nie mogą liczyć na taką pomoc, jaką otrzymują cierpiący na nadciśnienie cz astmę. Powód? Brak procedurFoto: Glow Images/ East News

W naszym kraju brakuje programu leczenia osób cierpiących na choroby rzadkie. - Nie otrzymaliśmy żadnej pomocy. Krzysztof dowiedział się wieczorem, leżąc na korytarzu, że jest chory i że umrze. (…) Potem wypisali go ze szpitala - opowiada żona chorego na stwardnienie zanikowe boczne.

Mariola Kowalska z Fundacji "Równi wśród Równych" potwierdza, że "chorzy na choroby rzadkie zostają poinformowani o diagnozie i pozostawieni sami sobie".

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Krzysztof Swacha (Fundacja "Umieć pomagać"), Anna Putro (Ośrodek Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów), Mariola Kowalska (Fundacja "Równi wśród Równych")
Data emisji: 02.03.2015
Godzina emisji: 18.40

(iwo, ei)

Czytaj także

Życie niepełnosprawnych w obiektywie

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 18:00
"Otwórz oczy, usłysz nas - naprawdę jesteśmy" to tytuł wystawy zdjęć Piotra Stanisławskiego. Fotoreportaż pokazuje życie osób głuchoniewidomych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Darmowe filmy w internecie także dla niewidomych i niesłyszących

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 15:17
Dzięki audiodeskrypcji i specjalnym napisom na portalu Adapter osoby niepełnosprawne mogą oglądać filmy. Za darmo, legalnie, bez wychodzenia z domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niespotykane choroby - mała wiedza, mało wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015 20:00
Zespół Devica to niezwykle rzadka choroba. - Sytuacja chorujących jest dramatyczna - mówi Emilia Muława, u której męża zdiagnozowano ten zespół.
rozwiń zwiń