Gdy nie możesz opanować głodu...

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 21:05
- Nasze dzieci nie mają poczucia sytości. Mogą jeść dotąd, aż pęknie im ściana żołądka - mówi Maria Libura, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z zespołem Pradera-Willego.
Audio
  • Maria Libura i Beata Augustyniak z Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z zespołem Pradera-Willego tłumaczą, na czym polega ta rzadka choroba (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Fragment okładki książki Marii Libury pt. Moje dziecko ma zespół Pradera-Willego
Fragment okładki książki Marii Libury pt. "Moje dziecko ma zespół Pradera-Willego"Foto: mat. prasowe

- To jest głód gorszy od narkotycznego, nie od opanowania - dodaje Beata Augustyniak, wiceprezes stowarzyszenia i mama dziecka cierpiącego na wspomnianą chorobę.

W audycji dowiadujemy się także, że wiele osób nie zdaje sobie w ogóle sprawy z tego, że są chorzy... Maria Libura tłumaczy, że najczęściej otoczenie chorego nie rozumie, iż nadmierny głód może być zagrażającą życiu niepełnosprawnością.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Maria Libura (Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z zespołem Pradera-Willego, autorka książki pt. "Moje dziecko ma zespół Pradera-Willego"), Beata Augustyniak (wiceprezes stowarzyszenia)
Data emisji: 09.03.2015
Godzina emisji: 18.40

fbi

Czytaj także

Życie niepełnosprawnych w obiektywie

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 18:00
"Otwórz oczy, usłysz nas - naprawdę jesteśmy" to tytuł wystawy zdjęć Piotra Stanisławskiego. Fotoreportaż pokazuje życie osób głuchoniewidomych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Darmowe filmy w internecie także dla niewidomych i niesłyszących

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 15:17
Dzięki audiodeskrypcji i specjalnym napisom na portalu Adapter osoby niepełnosprawne mogą oglądać filmy. Za darmo, legalnie, bez wychodzenia z domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niespotykane choroby - mała wiedza, mało wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015 20:00
Zespół Devica to niezwykle rzadka choroba. - Sytuacja chorujących jest dramatyczna - mówi Emilia Muława, u której męża zdiagnozowano ten zespół.
rozwiń zwiń