X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdy nie możesz opanować głodu...

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 21:05
- Nasze dzieci nie mają poczucia sytości. Mogą jeść dotąd, aż pęknie im ściana żołądka - mówi Maria Libura, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z zespołem Pradera-Willego.
Audio
  • Maria Libura i Beata Augustyniak z Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z zespołem Pradera-Willego tłumaczą, na czym polega ta rzadka choroba (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Fragment okładki książki Marii Libury pt. Moje dziecko ma zespół Pradera-Willego
Fragment okładki książki Marii Libury pt. "Moje dziecko ma zespół Pradera-Willego"Foto: mat. prasowe

- To jest głód gorszy od narkotycznego, nie od opanowania - dodaje Beata Augustyniak, wiceprezes stowarzyszenia i mama dziecka cierpiącego na wspomnianą chorobę.

W audycji dowiadujemy się także, że wiele osób nie zdaje sobie w ogóle sprawy z tego, że są chorzy... Maria Libura tłumaczy, że najczęściej otoczenie chorego nie rozumie, iż nadmierny głód może być zagrażającą życiu niepełnosprawnością.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Maria Libura (Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z zespołem Pradera-Willego, autorka książki pt. "Moje dziecko ma zespół Pradera-Willego"), Beata Augustyniak (wiceprezes stowarzyszenia)
Data emisji: 09.03.2015
Godzina emisji: 18.40

fbi

Czytaj także

Życie niepełnosprawnych w obiektywie

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 18:00
"Otwórz oczy, usłysz nas - naprawdę jesteśmy" to tytuł wystawy zdjęć Piotra Stanisławskiego. Fotoreportaż pokazuje życie osób głuchoniewidomych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Darmowe filmy w internecie także dla niewidomych i niesłyszących

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 15:17
Dzięki audiodeskrypcji i specjalnym napisom na portalu Adapter osoby niepełnosprawne mogą oglądać filmy. Za darmo, legalnie, bez wychodzenia z domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niespotykane choroby - mała wiedza, mało wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015 20:00
Zespół Devica to niezwykle rzadka choroba. - Sytuacja chorujących jest dramatyczna - mówi Emilia Muława, u której męża zdiagnozowano ten zespół.
rozwiń zwiń