X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak nauczyć dzieci umiejętności społecznych?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 12:37
Ashoka to międzynarodowa organizacja pozarządowa, która szuka i wspiera innowatorów społecznych. Większość z nich zaczęła działać w wieku kilkunastu lat, więc Ashoka postanowiła znaleźć szkoły, które uczą dzieci empatii i kreatywności.
Audio
  • Goście Elżbiety Korczyńskiej o programie "Szkoły z mocą zmieniania świata" (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Jak nauczyć dzieci umiejętności społecznych?
Foto: pixabay.com/marcellomigliosi1956

- "Każdy może mieć wpływ na rzeczywistość" to motto naszej organizacji. Każdy, więc nie tylko koordynatorzy społeczni, ale także młodzi ludzie, którzy dziś są w szkołach. To w ich rękach leży przyszłość nas wszystkich. Stąd pomysł, by zwrócić się ku szkołom. W wielu krajach na świecie realizujemy program "Szkoły z mocą zmieniania świata". To takie szkoły, w których dzieci uczą się umiejętności społecznych - opowiada Martyna Rubinowska - koordynatorka programu "Szkoły z mocą zmieniania świata".

Na czym polega ten program? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki  
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Oktawia Gorzańska (dyrektor Gimnazjum nr 1 w Gdyni), Małgorzata Lesisz (nauczycielka w Gimnazjum nr 1 w Gdyni), Ewa Kaliszuk i Roman Zoń (Montessori Mountain Schools), Martyna Rubinowska (Ashoka Polska)
Data emisji: 4.04.2016  
Godzina emisji: 18.38

mp/ei


Czytaj także

Nauka angielskiego przez zabawę

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 12:00
Już po raz 25 wolontariusze z Fundacji Kościuszkowskiej z USA przyjechali do Polski, aby uczyć języka angielskiego. Tym razem do gminy Siennica koło Mińska Mazowieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie stypendia w jednym miejscu

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 18:57
Nie tylko szkoły i uczelnie proponują różnego rodzaju programy stypendialne. Taką ofertę mają też stowarzyszenia, samorządy czy fundacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spełnione marzenie o szkole idealnej

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 22:00
Margaret Rasfeld stworzyła i prowadzi w Berlinie słynne gimnazjum ewangelickie. To szkoła, która nie naucza i nie poucza, lecz uczy: spełnione marzenie Janusza Korczaka o "Szkole życia".
rozwiń zwiń