Jak nauczyć dzieci umiejętności społecznych?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 12:37
Ashoka to międzynarodowa organizacja pozarządowa, która szuka i wspiera innowatorów społecznych. Większość z nich zaczęła działać w wieku kilkunastu lat, więc Ashoka postanowiła znaleźć szkoły, które uczą dzieci empatii i kreatywności.
Audio
  • Goście Elżbiety Korczyńskiej o programie "Szkoły z mocą zmieniania świata" (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Jak nauczyć dzieci umiejętności społecznych?
Foto: pixabay.com/marcellomigliosi1956

- "Każdy może mieć wpływ na rzeczywistość" to motto naszej organizacji. Każdy, więc nie tylko koordynatorzy społeczni, ale także młodzi ludzie, którzy dziś są w szkołach. To w ich rękach leży przyszłość nas wszystkich. Stąd pomysł, by zwrócić się ku szkołom. W wielu krajach na świecie realizujemy program "Szkoły z mocą zmieniania świata". To takie szkoły, w których dzieci uczą się umiejętności społecznych - opowiada Martyna Rubinowska - koordynatorka programu "Szkoły z mocą zmieniania świata".

Na czym polega ten program? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki  
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Oktawia Gorzańska (dyrektor Gimnazjum nr 1 w Gdyni), Małgorzata Lesisz (nauczycielka w Gimnazjum nr 1 w Gdyni), Ewa Kaliszuk i Roman Zoń (Montessori Mountain Schools), Martyna Rubinowska (Ashoka Polska)
Data emisji: 4.04.2016  
Godzina emisji: 18.38

mp/ei


Czytaj także

Nauka angielskiego przez zabawę

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 12:00
Już po raz 25 wolontariusze z Fundacji Kościuszkowskiej z USA przyjechali do Polski, aby uczyć języka angielskiego. Tym razem do gminy Siennica koło Mińska Mazowieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie stypendia w jednym miejscu

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 18:57
Nie tylko szkoły i uczelnie proponują różnego rodzaju programy stypendialne. Taką ofertę mają też stowarzyszenia, samorządy czy fundacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spełnione marzenie o szkole idealnej

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 22:00
Margaret Rasfeld stworzyła i prowadzi w Berlinie słynne gimnazjum ewangelickie. To szkoła, która nie naucza i nie poucza, lecz uczy: spełnione marzenie Janusza Korczaka o "Szkole życia".
rozwiń zwiń