Program "Tumbo pomaga" dla dzieci w żałobie

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 11:00
- Jeśli pacjent umiera w hospicjum i pozostawia kilkuletnie dziecko, to my towarzyszymy temu dziecku do jego okresu dojrzałości - przekonuje Wioletta Bieszczad, psycholog z Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie.
Audio
  • Jak działa program "Tumbo pomaga" dla dzieci w żałobie (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
Zespół programu Tumbo pomaga wierzy, że mądre wsparcie udzielone dziecku przeżywającemu żałobę ułatwia nie tylko zmaganie się z jej skutkami, ale także stwarza szansę na dobry start w dorosłość
Zespół programu "Tumbo pomaga" wierzy, że mądre wsparcie udzielone dziecku przeżywającemu żałobę ułatwia nie tylko zmaganie się z jej skutkami, ale także stwarza szansę na dobry start w dorosłośćFoto: Glow Images/East News

W audycji słyszymy, w jaki sposób program założony przez Fundację Hospicyjną pomaga najmłodszym. Na antenie wypowiadają się osoby odpowiedzialne za inicjatywę "Tumbo pomaga" oraz mama dwójki osieroconych przez ojca dzieci. Dowiadujemy się też, w jaki sposób działa darmowa infolinia dla osób, które straciły swoich bliskich.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Wioletta Bieszczad (psycholog z Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie), Jolanta Leśniewska (dyrektor wykonawcza Fundacji Hospicyjnej), Andżelika Wojtasiewicz (Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej)
Data emisji: 25.04.2016  
Godzina emisji: 18.36

fbi/mk

Czytaj także

Niewidzialna przyroda. Tę wystawę zobaczą także niewidomi

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 18:57
Fotograf przyrody Marcin Łukawski nie tylko wykonał fascynujące zdjęcia dzikich, chronionych zwierząt, ale także opisał je w sposób, który pozwala wyobrazić sobie przedstawioną rzeczywistość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobra pomoc na trudny start w dorosłość

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 18:30
"Akademia życia - Start up for young disabled people" to unikatowy w skali Polski pilotażowy projekt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy i ty "masz to w BIPie"?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 19:00
"Mam to w BIPie" – to akcja społeczna, która sprawdza, czy informacje publiczne umieszczane na stronach urzędów są dostępne dla osób niewidomych i słabo widzących.
rozwiń zwiń