X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pomagają tam, gdzie nadziei pozornie już nie ma

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 02:01
- Czasem rozmowa i dobre słowo mogą bardziej pomóc niż nawet duża gotówka - opowiada Mariola Kowalska, prezes Fundacji Równi Wśród Równych.
Audio
  • Jak można pomóc chorującym na choroby rzadkie i ich rodzinom? (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
SLA to stwardnienie zanikowe boczne, będące postępującą chorobą neurologiczną. Na skutek porażenia neuronów ruchowych dochodzi do stopniowego upośledzenia funkcji wszystkich mięśni ciała, a w konsekwencji do śmierci
SLA to stwardnienie zanikowe boczne, będące postępującą chorobą neurologiczną. Na skutek porażenia neuronów ruchowych dochodzi do stopniowego upośledzenia funkcji wszystkich mięśni ciała, a w konsekwencji do śmierciFoto: M I S C H E L L E via Foter.com / CC BY-NC-ND

Pani Mariola z córką Olą Pod opieką fundacji jest pani Ania. Na zdjęciu z wnuczką

Pomocy mogą wymagać nie tylko chorzy, ale również ich rodziny. Tym właśnie trudnym zadaniem zajmuje się m.in. Fundacja Równi Wśród Równych, wspierająca niepełnosprawnych, osoby cierpiące na choroby rzadkie i ich bliskich.

- Sama doświadczyłam w rodzinie takiej tragedii, bo mój mąż odszedł po czterech latach choroby na SLA i dokładnie wiem, co to znaczy usłyszeć diagnozę i zostać samemu z tą wiadomością. Przeszłam przez to wszystko i ciągle dowiaduję się o nowych osobach, chorujących na SLA, które trafiają do hospicjum domowego - opowiada prezes fundacji.

Jak można wesprzeć fundację? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Mariola Kowalska (prezes Fundacji Równi Wśród Równych), mama Oli, chorującej na SLA
Data emisji: 14.11.2016  
Godzina emisji: 18.37

sm/mk

Czytaj także

Życie po wypadku. "Nauczmy się doceniać małe rzeczy"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 17:22
- Wydaje mi się, że bardzo ważne jest to, by doceniać małe rzeczy, nawet te najmniejsze i żyć bez oczekiwań, brać życie takim, jakim jest. Mieć więcej zrozumienia dla siebie i innych - mówi fizjoterapeutka Beata Jałocha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wychowanie samodzielnego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 16:44
- Samodzielności uczymy dziecko od urodzenia. Od dnia, kiedy dotykamy maluszka, pozwalamy tacie czy dziadkom na kontakt. To także nauka samodzielności dla mamy - opowiada psychoterapeutka Iwona Centka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Częste chorowanie dzieci to naturalny proces"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 16:28
- Dziecko do piątego roku życia choruje prawie wyłącznie na zakażenia wirusowe, one nie wymagają leczenia antybiotykami - mówiła w Trójce dr Ewa Bernatowska, kierowniczka Kliniki Immunologii w Centrum Zdrowia Dziecka.
rozwiń zwiń