Pomagają tam, gdzie nadziei pozornie już nie ma

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 02:01
- Czasem rozmowa i dobre słowo mogą bardziej pomóc niż nawet duża gotówka - opowiada Mariola Kowalska, prezes Fundacji Równi Wśród Równych.
Audio
  • Jak można pomóc chorującym na choroby rzadkie i ich rodzinom? (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
SLA to stwardnienie zanikowe boczne, będące postępującą chorobą neurologiczną. Na skutek porażenia neuronów ruchowych dochodzi do stopniowego upośledzenia funkcji wszystkich mięśni ciała, a w konsekwencji do śmierci
SLA to stwardnienie zanikowe boczne, będące postępującą chorobą neurologiczną. Na skutek porażenia neuronów ruchowych dochodzi do stopniowego upośledzenia funkcji wszystkich mięśni ciała, a w konsekwencji do śmierciFoto: M I S C H E L L E via Foter.com / CC BY-NC-ND

Pani Mariola z córką Olą Pod opieką fundacji jest pani Ania. Na zdjęciu z wnuczką

Pomocy mogą wymagać nie tylko chorzy, ale również ich rodziny. Tym właśnie trudnym zadaniem zajmuje się m.in. Fundacja Równi Wśród Równych, wspierająca niepełnosprawnych, osoby cierpiące na choroby rzadkie i ich bliskich.

- Sama doświadczyłam w rodzinie takiej tragedii, bo mój mąż odszedł po czterech latach choroby na SLA i dokładnie wiem, co to znaczy usłyszeć diagnozę i zostać samemu z tą wiadomością. Przeszłam przez to wszystko i ciągle dowiaduję się o nowych osobach, chorujących na SLA, które trafiają do hospicjum domowego - opowiada prezes fundacji.

Jak można wesprzeć fundację? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Na wyciągnięcie ręki
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Mariola Kowalska (prezes Fundacji Równi Wśród Równych), mama Oli, chorującej na SLA
Data emisji: 14.11.2016  
Godzina emisji: 18.37

sm/mk

Czytaj także

Życie po wypadku. "Nauczmy się doceniać małe rzeczy"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 17:22
- Wydaje mi się, że bardzo ważne jest to, by doceniać małe rzeczy, nawet te najmniejsze i żyć bez oczekiwań, brać życie takim, jakim jest. Mieć więcej zrozumienia dla siebie i innych - mówi fizjoterapeutka Beata Jałocha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wychowanie samodzielnego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 16:44
- Samodzielności uczymy dziecko od urodzenia. Od dnia, kiedy dotykamy maluszka, pozwalamy tacie czy dziadkom na kontakt. To także nauka samodzielności dla mamy - opowiada psychoterapeutka Iwona Centka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Częste chorowanie dzieci to naturalny proces"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 16:28
- Dziecko do piątego roku życia choruje prawie wyłącznie na zakażenia wirusowe, one nie wymagają leczenia antybiotykami - mówiła w Trójce dr Ewa Bernatowska, kierowniczka Kliniki Immunologii w Centrum Zdrowia Dziecka.
rozwiń zwiń