X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szybciej zdiagnozują dysleksję

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2010 13:40
Nauczyciele są szkoleni, jak zdiagnozować dysleksję i jak pracować z uczniami, dotkniętymi tym zaburzeniem.
Audio

Rocznie poradnie psychologiczno-pedagogiczne wydają ponad 130 tysięcy opinii o specyficznych trudnościach w uczeniu się (dysleksji, dysortografii, dyskalkulii).  W przyszłym roku szkolnym wejdą w życie regulacje pomagające uczniom z takimi właśnie problemami.


Opieką zostaną otoczeni już pierwszoklasiści. - Pierwsze obserwacje nauczycieli w codziennej pracy, pozwolą na szybkie reagowanie szkoły i udzielenie pomocy jak najwcześniej – mówi Emilia Wojdyła, zastępca dyrektora Departamentu Zwiększania Szans Edukacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej.


W przypadku tych uczniów, u których dysfunkcje dopiero się pojawiają, będzie można je szybko wyeliminować. Kiedy problem okaże się  bardziej złożony, będzie można bez zwłoki przeprowadzić specjalistyczną diagnozę w poradni psychologiczno-pedagogicznej


Szkoły mają być przygotowani na te zmiany. - Właśnie w tej chwili rozpoczynają się spotkania w całej Polsce, przygotowujące nauczycieli do tego jak pracować z uczniem, mającym takie trudności w szkole – zapewnia Emilia Wojdyła.


Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada też ściślejszą współpracę z rodzicami. Będą m.in. zapraszani na spotkania zespołów pracujących z ich dziećmi.

 

Audycji "Na wyciągnięcie ręki" można słuchać w poniedziałki o 18.35.

Czytaj także

Zespół stresu pourazowego oraz "ślepota słów"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2010 20:10
W "Wieczorze odkrywców" dwa tematy: PTSD (zespół stresu pourazowego) oraz podłoża dysleksji.
rozwiń zwiń