X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie wystarczy patrzeć, trzeba zobaczyć

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 17:30
Pod takim hasłem w Warszawie można podziwiać wystawę zdjęć do niezwykłego kalendarza ze zdjęciami 4 osób pełnosprawnych i 8 niepełnosprawnych - pokazanych w taki sposób, że nie widać różnic.
Audio
Nie wystarczy patrzeć, trzeba zobaczyć
Foto: SXC

Kalendarz właśnie wydało Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza. - Chcemy pokazać, że osoby, które mają jakiekolwiek problemy, mogą być bardzo atrakcyjne i  bardzo ciekawe - wyjaśnia Marek Sołtys, prezes fundacji Towarzystwo  Przyjaciół Szalonego Wózkowicza. Modeli sportretował Andrzej Wiktor. - To pierwszy tego typu pomysł w Europie. Trzy miesiące pracy, ponad trzydzieści osób, które były zaangażowane w przedsięwzięcie. Efekt: pokazujemy normalność i nie będzie można odróżnić  kto poróżnia się na wózku – przekonuje Agnieszka Pietruszka.

Ewa Kaczmarczyk zawodowo uprawia kolarstwo niepełnosprawnych, nagle została modelką. – Dzięki sesji odkryłam, że mam drugie oblicze – osoby wrażliwej, ładnej, spokojnej, rozważnej – opowiada w audycji Elżbiety Korczyńskiej. - Od szesnastego roku życia pozuję do zdjęć. Nie ma przeszkód, tylko trzeba znaleźć odbiorców swojego przekazu - mówi Agata Roczniak, która na co dzień łamie stereotypy, ponieważ porusza się na wózku i pracuje w zawodzie modelki.

Limitowana seria kalendarza - 250 sztuk - trafi do ambasadorów "Codziennej Akceptacji" - osób ze świata mediów, show biznesu, polityki. Zdjęcia będzie mógł jednak obejrzeć każdy, kto do 15 grudnia odwiedzi Instytut Teatralny w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana także w innych miastach w kraju i poza jego granicami.

Audycji "Na wyciągnięcie ręki ..." można słuchać w każdy poniedziałek o godz. 18.35. Zapraszamy.Czytaj także

Piruety na wózkach

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2010 11:47
Żeby normalnie funkcjonować w społeczeństwie niepełnosprawni czasem muszą dokonywać istnych wygibasów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sklep niczym tor przeszkód

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2010 12:30
Dla niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich nawet kupno chleba stanowi dużą trudność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybór bardziej sprawny

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2011 09:16
Kiedyś żeby pojechać do kina, musiałem namówić czterech kolegów. Teraz jest lepiej, ale tylko trochę - mówi Marek Sołtys z fundacji Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza.
rozwiń zwiń