X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małopolska czeka na niepełnosprawnych turystów

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 15:01
Punkty Informacji Turystycznej w regionie przygotowały specjalne udogodnienia dla osób niewidomych i słabowidzących.
Audio
Małopolska czeka na niepełnosprawnych turystów
Foto: fot. krakow.pl

Małopolska jest pierwszym regionem, który postanowił całościowo wyjść naprzeciw niepełnosprawnym turystom.

- Jednym z elementów tego systemu jest projekt polegający na wykorzystaniu specjalnych technik do tego, by osoby niewidome i słabowidzące mogły zapoznać się z atrakcjami turytstycznymi Małopolski - mówi Anna Niedźwieńska, wicedyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji przy Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie.

Dla niepełnosprawnych turystów dostępne są pocztówki dźwiękowe, na których można usłyszeć np. ogień, którym zionie Smok Wawelski. Dostępne są także wypukłe mapy i grafiki, a nawet makiety w miniaturze.

- Czuję się pełnowartościowym turystą, teraz mogę mieć wyobrażenie jak przedstawia się układ ulic - mówi niewidomy nauczyciel i alpinista Łukasz Żelechowski.

Barbara Planta, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie podkreśla, że poznanie ucznia niewidomego kończy sie tam, gdzie sięgają jego ręce. - W momencie, gdy dysponujemy makietami, możemy uczniom "pokazać" jak wyglądają Sukiennice czy Kościół Mariacki - opowiada.

W największych jednostkach Informacji Turystycznej  (Kraków, Oświęcim, Wadowice, Nowy Sącz, Zakopane, Tarnów) utworzone zostały specjalne stanowiska dla osób niepełnosprawnych wyposażone w specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu osoby niepełnosprawne mogą samodzielnie przeglądać lub pobierać interesujące ich materiały np. w postaci wydruków lub nagrań MP3.

Audycji "Na wyciągnięcie ręki ..." można słuchać w każdy poniedziałek o godz. 18.35. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Dokąd na wakacje na wózku? Nowy portal

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2011 16:05
Niepełnosprawni podróżnicy będą się na nim wymieniać informacjami o przyjaznych dla nich obiektach hotelowych i atrakcjach turystycznych.
rozwiń zwiń