Zaczarowana Piosenka po raz 9.! Będą nowe gwiazdy

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 13:15
- Moim marzeniem jest żyć w świecie, w którym nie trzeba takich imprez organizować specjalnie dla nich - mówi Anna Dymna, zapowiadając Festiwal Zaczarowanej Piosenki, dla utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych.
Audio
  • Eliminacje do 9. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty
Aktorzy Anna Dymna (L) i Paweł Królikowski (P) oraz Wiktoria Smuga (C) - zwyciężczyni 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, 9 czerwca 2012 roku w Krakowie.
Aktorzy Anna Dymna (L) i Paweł Królikowski (P) oraz Wiktoria Smuga (C) - zwyciężczyni 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, 9 czerwca 2012 roku w Krakowie.Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Anna Dymna przekonuje, że póki co małymi kroczkami "dopiero budzimy świadomość" i musimy się specjalnie opiekować ludźmi tak utalentowanymi, jak uczestnicy Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty.

Najlepsi uczestnicy 9. edycji festiwalu zaśpiewają w czerwcu na Rynku Głównym w Krakowie, a towarzyszyć im będą gwiazdy polskiej piosenki. - W tym roku będzie z nami po raz pierwszy Kayah, Ryszard Rynkowski, Kasia Groniec, Sylwia Grzeszczak, Liber i Mrozu - opowiada Anna Dymna.

W konkursie może startować każdy utalentowany człowiek, który ma orzeczenie o niepełnosprawności. Spośród kilkuset zgłoszeń jury wybiera 30-36 piosenek. Półfinaliści w dwóch grupach wiekowych (do 16 lat i dorośli) wystąpią 4 maja w Warszawie. Do finału dostanie się 6 dzieci i 6 dorosłych. - W tym roku będziemy słuchać piosenek Jacka Cygana, który będzie przewodniczącym jury - wyjaśnia rozmówczyni Elżbiety Korczyńskiej. W jury zasiądą także m.in. Zbigniew Preisner i Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 10 marca. Szczegóły na stronie www.zaczarowana.pl

Dlaczego warto pomagać innym i jak zmienia się życie laureatów poprzednich edycji festiwalu? Odpowiedzi w audycji "Na wyciągnięcie ręki ..." , której można słuchać w każdy poniedziałek o godz. 18.35. Zapraszamy.

Czytaj także

KRAKOWSKIE WYDANIE MBK

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2013 01:05
W Trójce pod Księżycem 31.01/1.02. obszernie zapowiadaliśmy. W tym wydaniu MBK – relacjonujemy, co wydarzyło się w Krakowie 1 lutego w oddziałach MUZEUM NARODOWEGO : w GALERII SZTUKI POLSKIEJ XIX WIEKU oraz w KAMIENICY SZOŁAYSKICH.
rozwiń zwiń