Mieszkania treningowe, czyli startuje Akademia Życia

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 22:30
Młody człowiek na progu dorosłego życia, w wyniku różnych okoliczności, traci sprawność. Musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Jego świat całkowicie zmienia się z dnia na dzień...
Audio
  • Startuje "Akademia Życia" (Na wyciągniecie ręki.../ Trójka)
Mieszkania treningowe, czyli startuje Akademia Życia
Foto: sxc.hu

Do takich właśnie osób skierowany jest projekt "mieszkań treningowych" - Akademia Życia. Będą tam mogli usamodzielnić się, zyskają też szansę na aktywizację zawodową.
- Zapraszamy osoby z całej Polski, w wieku od 18 do 25 lat - mówi Karol Włodarczyk, wiceprezes konińskiej Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka - PODAJ DALEJ.
Osoby, które zakwalifikują się do projektu będą mogły też liczyć na pomoc osobistych asystentów. Zgłoszenia przyjmowane są do 30-go listopada. Niewiele więc czasu pozostało.
Pierwsza grupa 8-miu młodych, niepełnosprawnych osób  zostanie przyjęta w styczniu przyszłego roku. W ciągu 5-ciu lat z projektu ma skorzystać  minimum 50 osób.
Wszelkie informacje  znajdują Państwo na stronie www.podajdalej.org.pl .
Audycję "Na wyciągnięcie ręki" przygotowała Elżbieta Korczyńska.

Zobacz więcej na temat: mieszkanie

Czytaj także

Kogo w Polsce będzie stać w przyszłym roku na kupno mieszkania?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 09:37
Osoby planujące zakup mieszkania w przyszłym roku powinny się przygotować na dwa ważne wydarzenia. Po pierwsze na wejście w życie nowej rekomendacji S Komisji Nadzoru Finansowego, a po drugie na start rządowego programu „Mieszkanie dla młodych”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wynajem mieszkania w zamian za pracę społeczną?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 11:21
Taką propozycję ma lokalny rząd Adaluzji, regionu na południu Hiszpanii. Pierwszeństwo w takim wynajmie będą miały rodziny eksmitowane ze swoich domów przez banki.
rozwiń zwiń