Końcówka kampanii w USA. Polityka sięga dna?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 17:45
To już jest koniec kampanii i początek... no właśnie czego? Wybory w USA pokażą, w jakim kierunku zmierza Ameryka.
Audio
  • Końcówka kampanii w USA. Polityka sięga dna? (Raport o stanie świata/Trójka)
Donald Trump podczas spotkania z wyborcami w Miami
Donald Trump podczas spotkania z wyborcami w MiamiFoto: PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA

Pojawiają się komentarze, że kończąca się kampania wyborcza była najgorszą i najbardziej agresywną w historii USA. - Polityka amerykańska osiągnęła denne poziomy zarezerwowane do tej pory dla krajów o znacznie niższej kulturze demokracji - mówi Dariusz Rosiak.

Specjalni wysłannicy Polskiego Radia do USA - Michał Żakowski  i Wojciech Cegielski - opowiadają w audycji o tym, jak kampanię odbierają sami Amerykanie. - Niezależnie od tego, jakie kto ma poglądy i czy jest zwolennikiem Hillary Clinton czy może Donalda Trumpa, to przyznaje, że amerykańska polityka faktycznie szura po dnie, a głównymi narzędziami kampanii są obelgi i oszczerstwa - przyznaje Wojciech Cegielski.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której poruszyliśmy także następujące tematy:

  • Po dwóch latach bezhołowia i 45 nieudanych próbach udało się wybrać prezydenta Libanu. O co chodzi? Jakim krajem jest Liban? Opowie nam nowy prezydent Michel Aoun.
  • Dlaczego kanadyjscy Indianie nie tak bardzo lubią Justina Trudeau, mimo że ma fajne tatuaże i uprawia boks? Steve Bospiel, redaktor naczelny i właściciel gazety "The Eatern Door" z rezerwatu Kahnawake będzie gościem "Raportu...".
  • Prezydent Erdogan aresztuje liderów najważniejszej partii kurdyjskiej w Turcji. Koniec demokracji? Koniec swobód dla Kurdów w Turcji?  

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Michał Żakowski, Wojciech Cegielski (wysłannicy Polskiego Radia do USA), Michel Aoun (prezydent Libanu), Karol Wasilewski (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), Steve Bospiel (redaktor naczelny i właściciel gazety "The Eatern Door" z rezerwatu Kahnawake)
Data emisji: 5.11.2016
Godzina emisji: 14.07

fbi

Czytaj także

Donald Trump - bliżej sromotnej porażki czy wygranej?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 18:50
- Donald Trump nie prowadzi do żadnej autodestrukcji i już dziś każdy rozsądny politolog, czy socjolog, siedzący w środku danych powie, że jest on 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych - uważa socjolog Jerzy Strzelecki. Wiele osób jest przeciwnego zdania w ocenie tego polityka i prowadzonej przez niego kampanii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trump-Clinton: ostatnie telewizyjne starcie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 17:11
Kandydaci w amerykańskich wyborach prezydenckich zmierzą się w nocy w trzeciej i ostatniej debacie telewizyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka była prezydentura Baracka Obamy?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 10:12
- Błędy Baracka Obamy spowodowały wyraźne zwiększenie napięć rasowych w Stanach Zjednoczonych - twierdzi jeden z gości "Klubu Trójki" prof. Zbigniew Lewicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykańskie kobiety wiedzą, na kogo zagłosują

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 21:00
Większość uprawnionych do głosowania stanowią w USA kobiety. Wśród nich kandydat na prezydenta jest właściwie tylko jeden.
rozwiń zwiń