X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Końcówka kampanii w USA. Polityka sięga dna?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 17:45
To już jest koniec kampanii i początek... no właśnie czego? Wybory w USA pokażą, w jakim kierunku zmierza Ameryka.
Audio
  • Końcówka kampanii w USA. Polityka sięga dna? (Raport o stanie świata/Trójka)
Donald Trump podczas spotkania z wyborcami w Miami
Donald Trump podczas spotkania z wyborcami w MiamiFoto: PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA

Pojawiają się komentarze, że kończąca się kampania wyborcza była najgorszą i najbardziej agresywną w historii USA. - Polityka amerykańska osiągnęła denne poziomy zarezerwowane do tej pory dla krajów o znacznie niższej kulturze demokracji - mówi Dariusz Rosiak.

Specjalni wysłannicy Polskiego Radia do USA - Michał Żakowski  i Wojciech Cegielski - opowiadają w audycji o tym, jak kampanię odbierają sami Amerykanie. - Niezależnie od tego, jakie kto ma poglądy i czy jest zwolennikiem Hillary Clinton czy może Donalda Trumpa, to przyznaje, że amerykańska polityka faktycznie szura po dnie, a głównymi narzędziami kampanii są obelgi i oszczerstwa - przyznaje Wojciech Cegielski.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której poruszyliśmy także następujące tematy:

  • Po dwóch latach bezhołowia i 45 nieudanych próbach udało się wybrać prezydenta Libanu. O co chodzi? Jakim krajem jest Liban? Opowie nam nowy prezydent Michel Aoun.
  • Dlaczego kanadyjscy Indianie nie tak bardzo lubią Justina Trudeau, mimo że ma fajne tatuaże i uprawia boks? Steve Bospiel, redaktor naczelny i właściciel gazety "The Eatern Door" z rezerwatu Kahnawake będzie gościem "Raportu...".
  • Prezydent Erdogan aresztuje liderów najważniejszej partii kurdyjskiej w Turcji. Koniec demokracji? Koniec swobód dla Kurdów w Turcji?  

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Michał Żakowski, Wojciech Cegielski (wysłannicy Polskiego Radia do USA), Michel Aoun (prezydent Libanu), Karol Wasilewski (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), Steve Bospiel (redaktor naczelny i właściciel gazety "The Eatern Door" z rezerwatu Kahnawake)
Data emisji: 5.11.2016
Godzina emisji: 14.07

fbi

Czytaj także

Donald Trump - bliżej sromotnej porażki czy wygranej?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 18:50
- Donald Trump nie prowadzi do żadnej autodestrukcji i już dziś każdy rozsądny politolog, czy socjolog, siedzący w środku danych powie, że jest on 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych - uważa socjolog Jerzy Strzelecki. Wiele osób jest przeciwnego zdania w ocenie tego polityka i prowadzonej przez niego kampanii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trump-Clinton: ostatnie telewizyjne starcie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 17:11
Kandydaci w amerykańskich wyborach prezydenckich zmierzą się w nocy w trzeciej i ostatniej debacie telewizyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka była prezydentura Baracka Obamy?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 10:12
- Błędy Baracka Obamy spowodowały wyraźne zwiększenie napięć rasowych w Stanach Zjednoczonych - twierdzi jeden z gości "Klubu Trójki" prof. Zbigniew Lewicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykańskie kobiety wiedzą, na kogo zagłosują

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 21:00
Większość uprawnionych do głosowania stanowią w USA kobiety. Wśród nich kandydat na prezydenta jest właściwie tylko jeden.
rozwiń zwiń