X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ukraina trzy lata po Majdanie

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 15:50
W tym tygodniu minęły trzy lata od rozpoczęcia protestów na Majdanie w Kijowie. Doprowadziły one do obalenia reżimu Wiktora Janukowycza.
Audio
  • Ukraina trzy lata po Majdanie (Raport o stanie świata/Trójka)
Kijowski Majdan
Kijowski MajdanFoto: Pixabay/skyler-110

Wielotysięczne, trwające kilka miesięcy akcje protestu zostały zapoczątkowane przez kilkaset osób, niezadowolonych z zerwania przez rządzących procesu eurointegracji. Mimo długotrwałych negocjacji i rozbudzonych nadziei, prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz nie podpisał oczekiwanej przez wielu umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. 21 listopada 2013 roku na głównym placu ukraińskiej stolicy zgromadzili się niezadowoleni z decyzji władz. Na początku było ich niewielu. Z czasem wiec przerodził się w wielotysięczną, długotrwałą akcję protestu. Władze wielokrotnie próbowały spacyfikować manifestację. Z upływem czasu sięgały po coraz bardziej brutalne środki. W końcu zaczęły strzelać. Od kul zginęło ponad stu demonstrantów.

Czy te wydarzenia zmieniły Ukrainę i Ukraińców? - Ukraina po Majdanie bardzo się zmieniła i jednocześnie bardzo się nie zmieniła - mówi ukraińska dziennikarka Olena Babakowa. Co ma na myśli? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której również:

  • Prezydent elekt Trump zapowiada zerwanie przez Stany Zjednoczone umowy transpacyficznej TTIP. Czy to w ogóle możliwe?
  • De mortuis nil nisi bene, a zatem co dobrego uczynił w życiu Fidel Castro?
  • Kenia chce zamknąć największy na świecie obóz uchodźców Dadaab. Dlaczego?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Olena Babakowa (ukraińska dziennikarka), Toman Rewald (amerykański prawnik), Agata Kasprolewicz (dziennikarka Polskiego Radia), Maciej Stasiński ("Gazeta Wyborcza")
Data emisji: 26.11.2016
Godzina emisji: 14.08

mp/mk

Czytaj także

Wybory w USA. Co się po nich zmieni?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 22:00
Donald Trump prezydentem USA. Ten wybór zmienia nie tylko Amerykę, ale całą światową politykę. Co się skończyło, co się zaczyna?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Trump przeraża wielu. Czy słusznie?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 16:00
Donald Trump będzie decydował o losach Ameryki i świata. I niektórych to przeraża. Czy słusznie? - Hasłem przewodnim kampanii było: "odzyskujemy i odbudowujemy Amerykę". Największych zmian możemy się więc spodziewać nie w polityce zagranicznej, a w gospodarce - mówi Łukasz Kulesa z warszawskiego biura European Leadership Network.
rozwiń zwiń