X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Donald Trump zjawiskiem 2016? Co wobec tego z 2017?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 16:01
Brexit, wygrana Trumpa, woja w Syrii, terroryzm w Europie - czy zmierzamy ku przyszłości rządzonej chaosem? A może mijający rok wcale nie był taki zły?
Audio
  • Podsumowanie 2016 roku i prognozy na 2017 (Raport o stanie świata/ Trójka)
Donald Trump przebojem wdarł się do kultury popularnej. Na zdjęciu twórca marionetek David Romero i lalka wzorowana na prezydencie-elekcie
Donald Trump przebojem wdarł się do kultury popularnej. Na zdjęciu twórca marionetek David Romero i lalka wzorowana na prezydencie-elekcie Foto: PAP/EPA/JORDAN PERDOMO

Dariusz Rosiak w swojej audycji podsumowującej rok o bilans zdarzeń zapytał politologa Rafała Osicę i amerykanistę Zbigniewa Lewickiego. Obaj rozmówcy zgodzili się, że wygrana Donalda Trumpa w amerykańskich wyborach prezydenckich to najważniejsze wydarzenie ostatnich 12 miesięcy.

- Bo Stany Zjednoczone są jednak supermocarstwem i to, co się tam dzieje, rzutuje na cały świat. I fakt, że ktoś spoza polityki, będący specyficzną odmianą mitu self-made mana mógł wygrać wybory, jest niezwykle ciekawy. Świadczy to między innymi o słabym stanie klasy politycznej - mówił Lewicki.

Olaf Osica dodatkowo wskazał też na wynik referendum ws. Brexitu. - Dla nas oba wydarzenia to dzisiaj cezury, ale za kilka lat może się okazać np. że wcale do Brexitu nie dojdzie. Obserwujemy kolejny odcinek końca ładu, w którym żyliśmy przez 25 lat. Dla mnie to był rok ludzi, którzy są kulminacją złych rzeczy dziejących się w ostatnich latach. Mamy polityków, którzy są wyjątkowi, ale niedojrzali i niewybitni - przyznał politolog.

Zdaniem gości Trójki na całym świecie widać też bunt wobec establishmentu. Co zatem czeka nas w ciągu kolejnych 12 miesięcy? Jaką rolę na świecie odegrają w przyszłym roku m.in. Donald Trump i Władimir Putin? Dlaczego we współczesnym świecie bardzo groźne jest "upodmiotowienie ignorantów"? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście:
Olaf Osica (politolog, "Polityka Insight"), prof. Zbigniew Lewicki (amerykanista, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego)
Data emisji: 31.12.2016
Godzina emisji: 14.06

ei/kul

Czytaj także

Czy polityka równa się kłamstwo?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 12:04
- Kłamano w polityce zawsze. Czy zatem polityka bez kłamstw w ogóle jest możliwa? - pytał w swojej audycji Dariusz Rosiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burmistrz Lampedusy: trzeba całkowicie zmienić podejście do kwestii imigracji

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 16:30
- Jesteśmy osamotnieni, ale nigdy nie zrezygnowaliśmy z konieczności ratowania ludzi na morzu, z konieczności udzielania pierwszej pomocy - mówi Giusi Nicolini, burmistrz włoskiej gminy Lampedusa, laureatka Medalu św. Jerzego.
rozwiń zwiń