X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konflikt w Syrii. "Państwo Islamskie już się nie liczy"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 18:30
- Państwo Islamskie to jest margines. Liczy się tylko w sposób symboliczny, jako pretekst do zaangażowania tych wielkich. USA, Trump mówią, że walczą w Syrii z IS i z wszelkimi przejawami terroryzmu, Rosjanie robią dokładnie to samo - ocenia dr Agnieszka Bryc.
Audio
  • Konflikt w Syrii. "Państwo Islamskie już się nie liczy" (Raport o stanie świata/Trójka)
Żołnierze ONZ obserwują walki niedaleko miasta Al-Kunajtira
Żołnierze ONZ obserwują walki niedaleko miasta Al-Kunajtira Foto: PAP/EPA/ATEF SAFADI

katar doha 1200 free.jpg
Konflikt państw arabskich z Katarem. Co dalej?

Co leży u podłoża rosnącego napięcia amerykańsko-rosyjskiego w Syrii? - Chodzi o przyszły kształt Syrii i strefy wpływu czy kontroli wielkich mocarstw. Faktycznie widać, że od dłuższego czasu ofensywa wojsk syryjskich, rządowych, przy wsparciu rosyjskim i irańskim tak skutecznie wypierała wszelką opozycję, tu nie chodzi o tzw. Państwo Islamskie czy pozostałe wojska rebelianckie, że widać było na horyzoncie perspektywę zakończenia tego konfliktu, ale w scenariuszu tworzonym przez stronę syryjsko-rosyjsko-irańską - ocenia gość "Raportu o stanie świata"

Jaką rolę odgrywa w Syrii Iran? Jak zmieni się rzeczywistość na Bliskim Wschodzie po upadku tzw. Państwa Islamskiego? Jakie wiążą się z tym zagrożenia? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której mówiliśmy także o: 

  • Czy Unii Europejskiej grozi trwały konflikt między wschodem a zachodem?
  • Upada rząd Rumunii, czy choroba korupcji jest w tym kraju uleczalna?
  • Dlaczego bogaci piłkarze i trenerzy nie chcą płacić podatków?
  • Rozmowa z autorem książki o Armii Oporu Pana, jednej z najbrutalniejszych organizacji terrorystycznych naszych czasów.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Autorzy materiałów: Adrian Bąk
Goście: Beata Płomecka (korespondenta Polskiego Radia w Brukseli), Jakub Pieńkowski (Polski Instytut Spraw Międznarodowych), dr Agnieszka Bryc (Instytut Politologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu), Krzysztof Błażyca (autor książki "Krew Aczoli. Dziesięć lat po zapomnianej wojnie na północy Ugandy")
Data emisji: 24.06.2017
Godzina emisji: 14.07

gs/zi

Czytaj także

Wielka Brytania w przeddzień ważnych wyborów

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 16:20
Wielka Brytania przeżywa największą zmianę relacji z Europą od czasu odłączenia Kościoła Anglii od Rzymu przez Henryka VIII. Po co Brytyjczykom Brexit?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rozumiał Niemców ze Wschodu". Wspomnienie Helmuta Kohla

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 17:20
- Helmut Kohl nie był zainteresowany polityczną propagandą, ale tym, co myśleli zwykli ludzie - mówi w rozmowie z Agatą Kasprolewicz dziennikarz "Die Welt" Claus Christian Malzahn.
rozwiń zwiń