Jakich kształtów nabiera polityka międzynarodowa Donalda Trumpa?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 17:11
–  Zaryzykuję stwierdzenie, że obserwujemy proces dojrzewania Donalda Trumpa do roli jednego z międzynarodowych przywódców – mówi w Trójce dr Olaf Osica, politolog i ekspert ds. zagranicznych.
Audio
  • Jakich kształtów nabiera polityka międzynarodowa Donalda Trumpa? (Raport o stanie świata/Trójka)
Prezydent Donald Trump na pl. Krasińskich w Warszawie
Prezydent Donald Trump na pl. Krasińskich w WarszawieFoto: PAP/EPA/SZILARD KOSZTICSAK

Gość audycji "Raport o stanie świata" odpowiada na pytanie o to, jakich kształtów nabiera polityka zagraniczna prowadzona przez prezydenta USA. – Mam wrażenie, że Trump rezygnuje z bardzo mocnej polityki i jak każdy prezydent Stanów Zjednoczonych zaczyna współpracować i negocjować. To jest jedyny sposób na to, żeby posuwać sprawy do przodu – zaznacza politolog.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Dariusza Rosiaka z dr. Olafem Osicą, który w Trójkowej audycji komentuje wizytę prezydenta Trumpa w Polsce i jego obecność na szczycie G20. Odnosi się też do polityki przywódcy USA wobec Rosji i Unii Europejskiej.

Podczas audycji łączymy się z korespondentami Polskiego Radia, którzy mówią, jak wizyta Donalda Trumpa w Warszawie i wydarzenia szczytu G20 były komentowane w europejskich i światowych mediach.

Ponadto w audycji:

  • Turcja maszeruje przeciwko prezydentowi Erdoganowi - rozmowa z pisarką Ece Temelkuran.
  • Chiński lotniskowiec przypływa do Hong Kongu. To pokaz siły w obliczu narastających różnic między Chinami a USA?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Autor materiału: Marcin Gutowski
Goście: dr Olaf Osica (politolog, ekspert ds. zagranicznych), Marek Wałkuski (korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli), Maciej Jastrzębski (korespondent Polskiego Radia w Moskwie), Rafał Tomański (korespondent Polskiej Agencji Prasowej w Chinach), Ece Temelkuran (turecka pisarka i publicystka)
Data emisji: 8.07.2017
Godzina emisji: 15.07

iwo

Czytaj także

Donald Trump zjawiskiem 2016? Co wobec tego z 2017?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 16:01
Brexit, wygrana Trumpa, woja w Syrii, terroryzm w Europie - czy zmierzamy ku przyszłości rządzonej chaosem? A może mijający rok wcale nie był taki zły?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Donald Trump przyjeżdża do Polski?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2017 16:50
- Najważniejsza jest przyczyna gospodarcza, trzy kolejne dotyczą zakresu bezpieczeństwa. Chodzi o kwestię surowców energetycznych, w szczególności gazu ziemnego w postaci skroplonej, a także uzbrojenia - ocenia dr Tomasz Pugacewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt G20 i polityka "wielkiej czwórki"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 18:00
Na czas wizyty Donalda Trumpa w Europie zaplanowano liczne spotkania amerykańskiego przywódcy z głowami państw. Żadne z nich jednak nie budzi takiego zainteresowania jak to z Władimirem Putinem.
rozwiń zwiń