X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakich kształtów nabiera polityka międzynarodowa Donalda Trumpa?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 17:11
–  Zaryzykuję stwierdzenie, że obserwujemy proces dojrzewania Donalda Trumpa do roli jednego z międzynarodowych przywódców – mówi w Trójce dr Olaf Osica, politolog i ekspert ds. zagranicznych.
Audio
  • Jakich kształtów nabiera polityka międzynarodowa Donalda Trumpa? (Raport o stanie świata/Trójka)
Prezydent Donald Trump na pl. Krasińskich w Warszawie
Prezydent Donald Trump na pl. Krasińskich w WarszawieFoto: PAP/EPA/SZILARD KOSZTICSAK

Gość audycji "Raport o stanie świata" odpowiada na pytanie o to, jakich kształtów nabiera polityka zagraniczna prowadzona przez prezydenta USA. – Mam wrażenie, że Trump rezygnuje z bardzo mocnej polityki i jak każdy prezydent Stanów Zjednoczonych zaczyna współpracować i negocjować. To jest jedyny sposób na to, żeby posuwać sprawy do przodu – zaznacza politolog.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Dariusza Rosiaka z dr. Olafem Osicą, który w Trójkowej audycji komentuje wizytę prezydenta Trumpa w Polsce i jego obecność na szczycie G20. Odnosi się też do polityki przywódcy USA wobec Rosji i Unii Europejskiej.

Podczas audycji łączymy się z korespondentami Polskiego Radia, którzy mówią, jak wizyta Donalda Trumpa w Warszawie i wydarzenia szczytu G20 były komentowane w europejskich i światowych mediach.

Ponadto w audycji:

  • Turcja maszeruje przeciwko prezydentowi Erdoganowi - rozmowa z pisarką Ece Temelkuran.
  • Chiński lotniskowiec przypływa do Hong Kongu. To pokaz siły w obliczu narastających różnic między Chinami a USA?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Autor materiału: Marcin Gutowski
Goście: dr Olaf Osica (politolog, ekspert ds. zagranicznych), Marek Wałkuski (korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli), Maciej Jastrzębski (korespondent Polskiego Radia w Moskwie), Rafał Tomański (korespondent Polskiej Agencji Prasowej w Chinach), Ece Temelkuran (turecka pisarka i publicystka)
Data emisji: 8.07.2017
Godzina emisji: 15.07

iwo

Czytaj także

Donald Trump zjawiskiem 2016? Co wobec tego z 2017?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 16:01
Brexit, wygrana Trumpa, woja w Syrii, terroryzm w Europie - czy zmierzamy ku przyszłości rządzonej chaosem? A może mijający rok wcale nie był taki zły?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Donald Trump przyjeżdża do Polski?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2017 16:50
- Najważniejsza jest przyczyna gospodarcza, trzy kolejne dotyczą zakresu bezpieczeństwa. Chodzi o kwestię surowców energetycznych, w szczególności gazu ziemnego w postaci skroplonej, a także uzbrojenia - ocenia dr Tomasz Pugacewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt G20 i polityka "wielkiej czwórki"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 18:00
Na czas wizyty Donalda Trumpa w Europie zaplanowano liczne spotkania amerykańskiego przywódcy z głowami państw. Żadne z nich jednak nie budzi takiego zainteresowania jak to z Władimirem Putinem.
rozwiń zwiń