X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy prezydent USA namaszcza lidera Europy?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 16:00
Prezydent Macron z fanfarami, a zaraz potem kanclerz Merkel bez wylewności u prezydenta Trumpa. Czy to znaczy, że od teraz Macron jest najważniejszy w Europie?
Audio
  • Czy status Emmanuela Macrona w Europie rośnie? (Raport o stanie świata/Trójka)
Prezydent Francji Emmanuel Macron
Prezydent Francji Emmanuel MacronFoto: Frederic Legrand - COMEO/Shutterstock

– Jakie były cele Emmanuela Macrona w trakcie wizyty w Waszyngtonie? Wszyscy mówili, że jedzie tam, by przekonywać Donalda Trumpa, aby ten nie zrywał umowy atomowej z Iranem. Próbował też ponoć przekonywać, by USA nie nakładały ceł na stal i aluminium na Unię Europejską. I tu również nic nie wskórał. Pojawia się więc pytanie: czy trzeba złożyć wizytę u amerykańskiego prezydenta, kimkolwiek on w danym momencie jest, żeby pokazać, że jest się liderem na swoim kontynencie? Myślę, że o tym powinniśmy sami decydować w Europie i tak jak na razie jest – mówi Grzegorz Dobiecki z Polsat News 2.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

W audycji również:

  • Historyczny szczyt obu Korei, a wkrótce spotkanie prezydenta Trumpa i Kim Dzong Una. Czy to gra, czy się dzieje naprawdę?
  • Jak zmieni się Europa – ta wirtualna i analogowa – po wprowadzeniu nowych przepisów o prywatności?
  • Prezydent Putin przygotowuje się na mundial. Mamy się bać czy cieszyć?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Grzegorz Dobiecki (autor magazynu "To był dzień na świecie", Polsat News 2), Oskar Pietrewicz (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), dr Maciej Kawecki (dyrektor Departamentu Zarządzania Danymi, koordynator reformy ochrony danych osobowych – ‎Ministerstwo Cyfryzacji)
Data emisji: 28.04.2018 
Godzina emisji: 15.09

ml/mk

Czytaj także

"Był traktowany jak przyjaciel". Donald Trump w Chinach

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 16:00
Każdy z etapów obecnego "tournée" prezydenta USA po Azji odkrywa nowe rejony polityki amerykańskiej. Donald Trump odwiedził Japonię, Koreę, Chiny, Wietnam i wybiera się jeszcze na Filipiny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Emmanuel Macron przeprowadzi reformę Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 17:37
Francuska kolej znów ostro wyhamowała… Wszystko przez siódmy już w tym miesiącu strajk kolejarzy, którzy sprzeciwiają się otwarciu konkurencyjnych kolei oraz ograniczeniu przywilejów. 
rozwiń zwiń