X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co przyniesie wojna handlowa?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2018 16:15
Prezydent Trump rozpoczyna wojnę handlową ze swoimi najbliższymi sojusznikami: Unią Europejską, Kanadą i Meksykiem. Co zrobią zaatakowani?
Audio
  • Wojna celna. Jak interpretować decyzje Donalda Trumpa? (Raport o stanie świata/Trójka)
Donald Trump
Donald Trump Foto: PAP/EPA/OLIVIER DOULIERY

emmanuel macron FREE 1200_660.jpg
Czy prezydent USA namaszcza lidera Europy?

– Gdyby uwzględnić w tej wymianie handlowej także zyski korporacyjne, z kapitałów, z patentów czy znaków towarowych, to okazałoby się, że przynajmniej relacje UE-USA są zbilansowane – podkreśla Piotr Bodył Szymala z "Monitora Prawa Bankowego". 

– Argumentacja Białego Domu jest następująca: "Mamy na świecie nadprodukcję stali. Ta stal zalewa Stany Zjednoczone. Jest tańsza niż amerykańska. Jeżeli utrzymamy taką sytuację, to za chwilę upadną amerykańscy producenci. A na stali opiera się przemysł zbrojeniowy, bezpieczeństwo USA". Można z tą argumentacją polemizować, ale nie wolno nazywać jej całkowicie absurdalną – dodaje Marek Wałkuski korespondent Polskiego Radia. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której poruszyliśmy także inne tematy:

  • Mariano Rajoy odsunięty od władzy w Hiszpanii. Kto odpowiada za korupcję w tym kraju?
  • Nie tylko Polska, ale również Litwa i Rumunia prowadziły na swoim terenie nielegalne więzienia CIA, w których Amerykanie przetrzymywali podejrzanych o terroryzm.
  • Niezwykła historia zamachu, którego nie było. Jakie będą skutki nie-śmierci rosyjskiego dziennikarza Arkadija Babczenki.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Goście:
Piotr Bodył Szymala ("Monitor Prawa Bankowego"), Marek Wałkuski (korespondent Polskiego Radia), Maciej Stasiński ("Gazeta Wyborcza"), Jerzy Haszczyński ("Rzeczpospolita"), Żenia Klimakin (dziennikarz z Ukrainy) 
Data emisji: 
2.06.2018 
Godzina emisji: 
15.07

kw/mk

Czytaj także

Na czym polega fenomen Elona Muska?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 16:00
– Bardzo wiele osób kupiło wizje Elona Muska. Trzeba przyznać, że kolejnymi pomysłami, które zwykle głośnym echem odbijają się w mediach, wskazuje różne ścieżki – mówi Szymon Szymczyk, ekspert ds. komunikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Londongrad" – raj dla rosyjskich oligarchów

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 07:00
Kupowanie domów w Wielkiej Brytanii jest czymś w rodzaju obsesji. Okazuje się, że nie tylko rdzenni Brytyjczycy są zainteresowani nieruchomościami. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liberalizacja prawa aborcyjnego w Irlandii. "To kulminacja wielu zmian w społeczeństwie"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 16:00
– Musimy skupić się na tym, jak wygląda Irlandia A.D. 2018 a nie 1983. Bardzo wiele osób wciąż myśli o Irlandii jako kraju bardzo katolickim, konserwatywnym – ocenia Zbigniew Zaliński, dziennikarz irlandzkiego radia RTÉ. 
rozwiń zwiń