Co przyniósł szczyt NATO w Brukseli?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2018 17:31
Donald Trump ogłasza sukces, jego sojusznicy nie wiedzą, o co chodzi. Czy amerykański prezydent wzmacnia, czy osłabia rolę NATO?
Audio
  • Plany Donalda Trumpa (Raport o stanie świata/Trójka)
Donald Trump
Donald Trump Foto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Donald Trump 1200.jpg
"Zero tolerancji". Dlaczego Donald Trump zmienił zdanie?

– Można domniemywać, że nie ustalono nic zasadniczo nowego, a cały szczyt w sensie strategicznym, przebiegał pod dyktando Stanów Zjednoczonych. – mówi Jacek Bartosiak, politolog z Fundacji Pułaskiego. – Od stycznia 2018 roku Trump łamie system globalnej wymiany towarowej, oraz chce przywrócić dominację Stanów Zjednoczonych – dodaje. 

Jakie plany ma prezydent USA? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której ponadto:

  • Wrzenie polityczne w Wielkiej Brytanii sięga zenitu. Po otwartym konflikcie w rządzie i rezygnacjach ministrów nad Tamizę zawitał Donald Trump i wywołał kolejny skandal polityczny,
  • Jakim cudem 4-milionowa Chorwacja znalazła się w finale piłkarskich mistrzostw świata?
  • Sprawa reporterów Reutersa aresztowanych w Birmie za relacjonowanie sytuacji muzułmanów Rohindża.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Goście: 
Jacek Bartosiak (politolog, Fundacja Pułaskiego), Maciej Jastrzębski (dziennikarz), Krzysztof Renik (wieloletni korespondent Polskiego Radia), Antoni Słodkowski (dziennikarz), Andrzej Łodyński (dziennikarz, znawca Wielkiej Brytanii), Marta Szpala (Ośrodek Studiów Wschodnich)
Data emisji: 14.07.2018 
Godzina emisji: 
15.09

kw 

Czytaj także

Na czym polega fenomen Elona Muska?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 16:00
– Bardzo wiele osób kupiło wizje Elona Muska. Trzeba przyznać, że kolejnymi pomysłami, które zwykle głośnym echem odbijają się w mediach, wskazuje różne ścieżki – mówi Szymon Szymczyk, ekspert ds. komunikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka jest recepta UE na problem migracyjny?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2018 16:30
Czy szczyt Unii Europejskiej zmniejszył różnice w podejściu państw członkowskich do kwestii migracji? Pewnie tak, ale problemu nie rozwiązał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mimo porażki drużyny mundial zwycięstwem Rosji?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2018 16:00
– Cel mundialu zmienił się od 2010 roku, kiedy Rosja otrzymała prawo organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w roku 2018. Zmienił się po agresji na Ukrainę, zagarnięciu Krymu, zastrzeleniu Borysa Niemcowa. To ma być piękna pocztówka do świata "From Russia with Love", tylko nie w takim Bondowskim rozumieniu – ocenia Roman Imielski, współautor książki "Najważniejszy mecz Kremla".
rozwiń zwiń