X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Syria stanie się protektoratem Rosji?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2018 16:00
Brytyjski tygodnik "The Spectator" napisał, że USA, Rosja oraz Izrael osiągnęły porozumienie w sprawie konfliktu w Syrii – jest nim utrzymanie przy władzy obecnego prezydenta tego kraju Baszara el-Assada.
Audio
  • Jaka będzie polityczna przyszłość Syrii? (Raport o stanie świata/Trójka)
Spotkanie Trump-Putin
Spotkanie Trump-PutinFoto: PAP/EPA/ALEXEY NIKOLSKY/SPUTNIK/KREMLIN

Autor tekstu – nawiązując do spotkania Donalda Trumpa i Władimira Putina w Helsinkach – pisze, że "umowa jest już zawarta", "Assad pozostanie", a "Syria stała się rosyjskim protektoratem". "Na szczycie uzgodniono potrzebę trwałego zawieszenia broni między Syrią i Izraelem; rząd syryjski zaoferuje gwarancje dotyczące bezpieczeństwa państwa żydowskiego"  czytamy w konserwatywnym tygodniku. "Zachód musi się pogodzić z faktem, że przez lata wspierał przegrywającą stronę" w syryjskim konflikcie – konstatuje autor. 

– Gdyby prawdziwe okazały się takie ustalenia między Trumpem i Putinem oraz rozmowy z Netanjahu, który bardzo często podróżuje do Moskwy, brzmiałoby to bardzo rewolucyjne. Jeśli jednak rozłożymy problem na czynniki pierwsze, otrzymamy całkiem logiczne rozwiązanie, zwłaszcza z punktu widzenia Izraela i USA – mówi Marcin Żyła z "Tygodnika Powszechnego".

Gość Dariusza Rosiaka przypomina, że "jeszcze parę lat temu Zachód zastanawiał się, czy nie interweniować w Syrii". – Dziś wygląda na to, że historia się powtarza. Okazuje się, że z tyranem można się dogadać, że jego obecność – nawet jeśli jest oskarżany o używanie broni chemicznej – jest ostatecznie rozwiązaniem satysfakcjonującym wszystkich wokół – podkreśla Marcin Żyła.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której poruszyliśmy również inne tematy:

  • Unia Europejska i Japonia podpisują największy w historii UE układ o wolnym handlu. Czy da się uciec przed amerykańskim protekcjonizmem?
  • Czego chciał i co uzyskał Władimir Putin od Donalda Trumpa?
  • Nowe prawo o narodowości stwierdza, że Izrael to państwo Żydów. Czy to oczywistość, czy podstawa do dyskryminacji izraelskich Arabów i innych narodów?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Goście: 
Ignacy Morawski (ekonomista, SpotData.pl), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli), Marcin Żyła (dziennikarz, "Tygodnik Powszechny"), Witold Jurasz (Ośrodek Analiz Strategicznych), Jarosław Kociszewski (dziennikarz, Wirtualna Polska)
Data emisji: 21.07.2018 
Godzina emisji: 15.07

PAP/mk