X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

3 lutego 2007

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2007 12:00
Czy związek Rosja-Białoruś przetrwa? Sprawdzimy co słychać w Szkocji i czy europejskie wino przeżywa schyłek - o tym dzisiaj po 12.00.
Audio

Jeszcze kilka lat temu zastanawialiśmy się, czy Związek Białorusi i Rosji (ZBiR) jest początkiem odbudowy starego imperium na wschodzie. Tymczasem realia ekonomiczne zweryfikowały chęci prezydentów Putina i Łukaszenki do zbliżenia obu krajów. Dzisiaj Rosja nie traktuje już Białorusi jak bliskiego partnera w regionie, a Białuruś buntuje się na ostre warunki jakie narzuca jej do niedawna bratnie państwo. Jak będą układać się stosunki Rosja-Białoruś? O tym będziemy rozmawiać z ekspertem Ośrodka Studiów Wschodnich, Rafałem Sadowskim.

Zajrzymy też do Szkocji, gdzie jest Dariusz Rosiak. Jaka jest współczesna Szkocja? Jak Polakom podaba się ten kraj oraz jak Szkoci reagują na obecność Polaków?

Na koniec przyjrzymy się kondycji europejskiego wina. Na rynki Starego Kontynentu coraz szerszym strumieniem wlewają się wina z USA, Chile, Australii czy RPA. Czy grozi nam zanik dobrych win z Włoch, Francji czy Hiszpanii? Jak rysuje się winna przyszłość Europy? Naszym rozmówcą będzie znawca i importer win, Sławomir Chszczonowicz.

Czytaj także

Za 2 lata Białoruś zjednoczy się z Rosją ?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2010 22:11
Wewnętrzne opłaty celne między Rosją a Białorusią zostaną zniesione od 1 stycznia r. 2012, kiedy ma powstać jednolity obszar ekonomiczny - powiedział we wtorek premier Rosji Władimir Putin po posiedzeniu Rady Ministrów Związku Białorusi i Rosji (ZBiR).
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Komsomolskaja Prawda”: ćwiczenia Rosja-Ukraina

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2010 10:45
Ta związana z Kremlem gazeta powołuje się na dowódcę Sił Powietrznych Federacji Rosyjskiej, generała Aleksandra Zielina. Istnienie takich planów "Komsomolskiej Prawdzie" potwierdziło źródło w Ministerstwie Obrony FR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premierzy ZBiR porozmawiają o ropie i kredytach

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2010 08:22
W Brześciu spotkają się premierzy Rosji i Białorusi. Władimir Putin i Siergiej Sidorski wezmą udział w posiedzeniu Rady Ministrów Państwa Związkowego.
rozwiń zwiń