X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy media społecznościowe czeka rewolucja?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 16:10
Na marginesie masakry w Christchurch wychodzi na jaw potęga mediów społecznościowych. Czy takie firmy jak Facebook czy Google mogą się zmienić pod wypływem presji społecznej i politycznej? 
Audio
  • Czy użytkowanie Facebooka i innych mediów społecznościowych ulegnie zmianie? (Raport o stanie świata/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Simon / pixabay

nowa zelandia 1200 pap.jpg
Atak terrorystyczny w Nowej Zelandii. "Ta sytuacja nas nie złamie, umocni nasze wartości"

Przypomnijmy, że 15 marca uzbrojony mężczyzna wtargnął do świątyni w Christchurch, gdzie zabił 50 osób, a ranił 48. Był to najkrwawszy akt terrorystyczny w historii Nowej Zelandii. Sprawca został postawiony przed sądem i usłyszał zarzut morderstwa. Nie złożył wniosku o zwolnienie za kaucją i pozostanie w areszcie do 5 kwietnia, kiedy to odbędzie się kolejna rozprawa. Terrorysta cały atak transmitował na żywo na Facebooku. Czy w związku z tym czekają nas zmiany w popularnych mediach społecznościowych? Ile osób obejrzało stream zamachowca? 

– Jestem w stanie uwierzyć, że filmik z zamachu w Nowej Zelandii obejrzało na żywo łącznie 200 osób, a 4000 ogółem, zanim nie został usunięty. Myślę, że Facebook nie ma zbyt dobrego powodu, żeby w kłamać w tej kwestii. Dodali jeszcze, że film zniknął kilka minut po tym, jak skontaktowała się z nimi policja. Użytkownicy to oglądali, ale dopiero reakcja służb wymusiła usunięcie tego materiału – tłumaczy Szymon Szymczyk, ekspert ds. mediów. 

Jak zwraca uwagę gość "Raportu o stanie świata" firmy internetowe jako jedyne, w odróżnieniu od innych mediów, nie odpowiadają za transmitowane przez użytkowników materiały. Dlaczego? Czy i dlaczego zmieniliśmy się na skutek używania mediów społecznościowych? 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której poruszyliśmy także inne tematy:

  • Na Bałkanach fala protestów. Czy szykuje się tam nowa rewolucja? 
  • We Francji rewolucja "Żółtych kamizelek" w pełni. Czy prezydent Emmanuel Macron powstrzyma przemoc i łamanie prawa?  
  • Tysiące ofiar cyklonu Idai w Mozambiku, Malawi i Zimbabwe. Dlaczego tak trudno im pomóc, dlaczego tak łatwo zapominamy o ich tragedii?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Goście: Szymon Szymczyk (ekspert ds. mediów), Piotr Bodył-Szymala (Monitor Prawa Bankowego), Marta Szpala (Ośrodek Studiów Wschodnich), Piotr Kamiński (dziennikarz, krytyk muzyczny), Marcin Żyła (Tygodnik Powszechny)
Data emisji: 23.03.2019 
Godzina emisji: 15.06

kw/gs

Czytaj także

Szczyt ws. pedofilii. Jakie zmiany przyniesie?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 16:00
– Biskupi mieli słuchać ofiar już przed przyjazdem. Papież ich o to poprosił. Mieli przyjechać już z jakąś refleksją. Dużo też teraz rozmawiają ze sobą i mówią o tym, co się dzieje, co się powinno dziać, żeby skutecznie przeciwdziałać pedofilii i molestowaniu w ogóle – zaznacza Zuzanna Radzik, teolożka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka będzie decyzja w sprawie Shamimy Begum?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 16:00
Wielka Brytania zastanawia się co zrobić z nastolatką z Londynu, która w 2015 roku wstąpiła w szeregi ISIS, a teraz chce wrócić do kraju. Z podobny problemem mierzą się inne zachodnie kraje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie plany wobec Europy ma Emmanuel Macron?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 16:15
Prezydent Macron chce budować nową Europę, w której nie będzie miejsca dla kłamców i populistów. Zostaną sami demokraci, czyli kto konkretnie?
rozwiń zwiń