Robert Gondek i jego afrykańska przygoda

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2016 14:22
Stracił pracę w korporacji, ale nie załamał się. - To była idealna szansa na to, żeby żyć tak, jak zawsze marzyłem, czyli żyć z podróży - mówił w Trójce Robert Gondek.
Audio
  • Robert Gondek opowiada o swoich podróżach (Zagadkowa niedziela/ Trójka)
Robert Gondek odwiedził 17 afrykańskich krajów. Kolekcjonuje afrykańskie maski. Uczy się języka suahili
Robert Gondek odwiedził 17 afrykańskich krajów. Kolekcjonuje afrykańskie maski. Uczy się języka suahiliFoto: http://www.szczytyafryki.pl

Dziś żyje z turystyki. Pisze do magazynów turystycznych, robi zdjęcia, organizuje wyjazdy do Afryki. Gość Trójki realizuje też projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", którego celem jest zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Jest ich 56. Robert odwiedził 17 afrykańskich państw, między innymi Tanzanię, Etiopię, Ugandę, Rwandę, Burundi, Gabon, Botswanę, Malawi, Maroko i Wyspy Św. Tomasza i Książęcą. W 13 próbował wejść na najwyższe góry.

Każda z wędrówek była inna. Nie na wszystkie góry udało się wejść. Nie wszędzie udało się zdobyć pozwolenia. Ale Afryka to nie tylko góry. To niezwykła przyroda, zwierzęta i przygoda.

A co fascynuje go w Polsce? Skąd pomysł na projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki"? Jak wyglądają jego wyprawy? Zapraszamy do słuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Marek Pawlukiewicz
Gość: Robert Gondek (podróżnik, http://www.szczytyafryki.pl/)
Data emisji: 28.08.2015
Godzina emisji: 8.07

ei/mc

Czytaj także

Z dziećmi do Indonezji i Malezji. Plany i rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 22:00
- To był nasz wspólny debiut podróżniczy - mówi o tegorocznej wyprawie do Malezji i Indonezji pan Adam, tata 2,5-letniej Emilki i 7-miesięcznego Kajtka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

6-latek na obozie harcerskim? "Zdecydowanie tak"

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 17:14
- Kiedy tylko urodził się nasz syn założyliśmy, że w wieku 6 lat będzie gotowy na samodzielny wyjazd - opowiadała w Trójce Agata, mama małego Janka.
rozwiń zwiń