Dlaczego warto pomagać innym

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 16:00
- Największą nagrodą za to, co robię, jest olbrzymia satysfakcja, ale też radość rodziców, którym się pomaga oraz energia, którą się od nich dostaje - mówi Sylwia Zarzycka z Fundacji "Między niebem a ziemią".
Audio
  • Dlaczego warto pomagać innym (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Dawid
DawidFoto: archiwum prywatne

Mgnienie oka trwa 13 milisekund. Za każdym razem jest innym kadrem, myślą, spojrzeniem. Ale kiedy Dawid mruży swoje roześmiane oczy, to człowiek zawsze uczy się, czym jest radość. Ta najprawdziwsza - pomimo żalu, ograniczeń i cierpienia.

W audycji opowiedzieliśmy o Dawidzie, a także innych ciężko chorych dzieciach, które odważnie i bezwarunkowo wspiera Sylwia Zarzycka wraz ze swoją Fundacją "Między niebem a ziemią". W Zagadkowym studiu pojawiła się razem z mamą Dawida - Agnieszką Czerwony i fundacyjną książką "Życie jest podróżą".

Gościła u nas też znakomita autorka m.in. powieści biograficznych, Anna Czerwińska-Rydel. Tym razem z najnowszą swoją książką pt. "Mgnienie oka. Opowieść o Danielu Mikołaju Chodowieckim". To właśnie w niej znaleźć można przysłowie: "Każdy patrzy na świat przez swoje okulary".

I właśnie ono stało się naturalnym łącznikiem pomiędzy tymi dwiema, na pozór odległymi historiami.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Data emisji: 8.01.2017
Godzina emisji: 8.06

Czytaj także

Wielkie i małe odkrycia, czyli nauka dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2016 12:00
- Mój ulubiony naukowiec to Karol Darwin. Był uparty, był też uważnym obserwatorem, myślał i cały czas kombinował - mówił w Trójce popularyzator nauki Wojciech Mikołuszko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zagadkowe święta" z Zorką i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2016 10:10
"Zorka, Dziewczynka z Gwiazd" i mocna obsada przy wigilijnym zagadkowym stole! Oto nasze radosne święta.
rozwiń zwiń